cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung M51

(Topic created on: 08-22-2021 03:02 PM)
180 Views
YZ_YAGMURU
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba telefonu alalı 2 ay oluyor ve aldığım günden beri sürekli internet 4.5 g den e ye düşüyor yada h ye bu sorunu nasıl düzeltebilirim

12 Comments
Solution
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy M
Merhaba, Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını Sıfırla işlemini uygulayarak tekrar deneyiniz.

Sorun düzelmediği taktirde problem Operatör kaynaklı olabilir.
Öncelikle operatörünüz ile bağlantıya geçin ve sorunu bildirin.
Operatör sorunun cihazdan kaynaklandığını belirtirse Samsung Yetkili servisine başvurun.
YZ_YAGMURU
Active Level 1
Galaxy M
Teşekkür ederim bilgi için atarlardan deneyecem şimdi operatör kaynaklı değilmiş güncellettirdim eger buda olmazsa telefondan kaynakli bi durum
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy M
Evet antenlerden kaynaklı olabilir.
ben006
Expert Level 5
Galaxy M
Bulundugunuz konumda data hati ne kadar yogun olursa bi alt data ya inersiniz oda 3g yada 2 g yani sinyal daha saglamsa telefon ona ayarlar kendini
01a65
Expert Level 2
Galaxy M
Merhaba
Öncelikle Ağ ayarlarını sıfırla yayın Sorun devam ederse cihazı fabrika ayarlarına sıfırla kısmından cihazı komple full sıfırlayın sorun yine devam ederse Samsung members uygulaması üzerinden hata raporu göndereyim hata raporu göndermek için şunları yapın uygulamalar ekranına Gelin Samsung members uygulamasını bulun ve tıklayın girin en altta sağ köşede yer alan mavi tuşa tıklayın çıkan seçenekler içerisinde hata raporları hata raporu gibisinden yazan çıkan sayfa içerisinde cihaza uygun hata seçeneğini seçin Bunun için ben Diğer hata seçeneğini seçmenizi öneririm bütün soru ve sorunları detaylı bir şekilde yazınız sistem kaydı verilerini gönder yazan yazı seçeneğini de açık tutma açık tutun yetkililer en kısa zaman içerisinde geri dönüş yapacaktır Ayrıca cihazın tekrar sıfırlanması istenirse bunu tekrardan yapmanıza gerek yoktur bu sefer ve garanti belgesi ile birlikte
Samsung yetkili servis merkezine teslim edin cihazı
Ayrıca cihazdan tam yüksek performans elde etmek için cihazınızın yazılımını en güncel sürüm de kullanmayı da unutmayın
Cihazınızın yazılımı geride kalırsa yazılımı eski kalırsa yüksek performans elde edemez cihazınız yazılım güncellemesi varsa yapmayı da unutmayın
Yazılım güncellemelerini ayarlardan kontrol edebilirsiniz bunun için uygulamalar ekranına Gelin ayarlar uygulamasını bul ve tıkla indirin yazılım güncelleme son güncelleme yazan Bu yazı seçeneğini bulun ve tıklayın en yukarıda indir ve yükle yazılan yazı seçeneğini bulun ve tıklayın cihaz yazılım güncellemelerini otomatikman denetleyecek tir gerekli adımları uygulayarak varsa cihazınızın yazılımını güncelleyin şarjınız ın da en az %50 veya üzerinde olacağını da unutmayın
İyi günler
YZ_YAGMURU
Active Level 1
Galaxy M
Bilgi icin teşekkürler ayarları sifirladim bakalim düzelme olacakmi birde son sürüme güncelli telefon
01a65
Expert Level 2
Galaxy M
Önemli deyil
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy M
Yanlış anlama da ne gerek var bu kadar uzun yazmaya kardeşim 😀 Bak millet kısa kısa cevaplar vermiş Gerekli cevabı verirsin gerekirse soru cevap şeklinde ilerler Böyle destan yazmaya gerek yok 😊
01a65
Expert Level 2
Galaxy M
Buyurun size nasıl yardımcı ola bilirim
0 Likes