cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy m51 yazılım eksikleri

(Topic created on: 12-09-2020 03:05 PM)
990 Views
MuhammedEşrefTürk
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba ben Samsung Galaxy m51 kullanıcısıyım 

Samsung Galaxy m51 Türkiye bölgesinde yazılımda bazı eksiklerini fark ettim .
Samsung'un bu uygulamaları yok dışarıdan da yoklanmaz .
Samsung good lock
Samsung secure folder
Samsung Knox 
S Secure 
Bu uygulamalar Galaxy m51 One UI 2.5 güncelleme aldıktan sonra da çalışmıyor .
Samsun Knox Galaxy m51 da donanım olarak olmasını düşünüyorum ama yazılım olarak çalışmıyor .
 eğer çalışacak sa Samsung secure folder çalışması gerekiyordu .

Bu yazılım eksiklere başka bölgelerde yok mesela bu uygulamalar Hindistan bölgesinde hepsi çalışıyor .
Bu uygulamalar günlük kullanım için çok önemli 
Türkiye bölgesinde de çalışmasını istiyoruz .

Umarım Samsung Türkiye yazılım ekibi yardım edebilirler .

Çok teşekkür ediyorum . . . 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba MuhammedEşrefTürk,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

10 Comments
Cem35
Active Level 6
Galaxy M
Evet samsung'un bu tür kısıtlamalar yapması hoş değil. Bir ülkeye verilen özellik neden diğer ülkelere de verilmiyor? Böyle bir saçmalık başka markalarda olmaz. Cihaz aynı cihaz neden yazılım olarak kısıtlıyorsun ki? Samsung Türkiye ekibinin derhal bu işi çözmesi lazım. M31s de de aynı olay oldu. OneUI 3.0 güncellemesine kadar bu işi çözün. Diğer M serilerine de kısıtlanmış özellikler getirmeyin. Bu yaptığınız büyük saçmalık..
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
sonuna kadar haklısınız.moderatörleri iş başına bekliyoruz. öncelikle bu sıkıntıyı yaşadığınız için üzgünüm yerine kesinlikle çözeceğiz demeliler
Galaxy M
M51 One UI Core olduğu için hiçbirini desteklemiyor

Goodlock zaten ülkemizde yok ama apk ile de olmuyor M51 e
Knox ve Güvenli Klasör bağlı yani Knox yoksa Güvenli Klasör de yok diye biliyorum ben
S secure ise sadece Hindistana özel bir uygulama Türkiye de hiçbir şekilde çalışmıyor

Umarım desteklenirler ileri güncellemeler ile
Cem35
Active Level 6
Galaxy M
Nereye desteklemiyor? M51 de Knox zaten mevcut. Hindistan sürümünde Güvenli klasör getirilmiş. Knox yoksa nasıl getirilsin? One UI Core ile alakası yok destekleniyor ama verilmemiş.
Galaxy M
Ya desteklenir illaki ama Samsung efendi verir mi orası muamma bu arada Knox varmı anlamanın yolunu söyleyeyim açılırken Galaxy M51 yazısının altında minik bir kalkan işareti ve hemen yanında Secured by Knox yazarsa Knox mevcuttur
Galaxy M
ama başka bir konu hakkında Samsung beğeni mi aldı

navigasyon çubuğu menüsünden yan ve Altan kaydır özelliği başka bir launcher uygulaması kullandığı zaman çalışmıyordu

ancak bu sorun yeni one UI 2.5 güncellemesi ile çözülmüş
👍👍
Galaxy M
Türkiye ile Hindistan Aynı Rom kullanıyor ancak bu yazılım eksikleri sadece Türkiye'de var başka bir yer de böyle eksik yok. eğer yazılım eksikliği olsa da One UI 2.5 güncellemesiyle çözülmüş ama Türkiye için bu geçerli değil .
#SamsungTürkiye

Screenshot_20201209-154820_Brave_3361.jpg

Galaxy M
donanım farklıkları var diyen moderatörler donanım farklılıklarını söyleyinde bizde bilelim hemen konuyu kapatıyorsunuz
Galaxy M
donanım olarak hiç **bleep** yok sadece kendileri yazılımda **bleep** veriyorlar