cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy m23 wifi sorunu

(Topic created on: 12-21-2023 08:09 PM)
175 Views
atakan_
Active Level 6
Options
Galaxy M
Arkadaşlar merhaba telefonum wifiye bağlıyken durup dururken bağlantı kopuyor wifiye giriyorum bazen kendini kapatıyor açıyor ve bizim wifiye bağlanmıyor ağ ayarlarını sıfırladım falan ama sorun hala devam ediyor ve mbps de çok düşük annemin redmi 9csi bile benimkinden 10 kat daha iyi çekiyor wifisi aynı wifiye bağlı olmamıza rağmen benimki kopuyor ve dahada bağlanmıyor telefonu yeniden başlattıktan sonra bağlanıyor ne yapacağım önerisi olan varmı?
0 Likes

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba  V4s ,

 

Yaşadığınız duruma yönelik aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz:

• Menü > Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla menüsünü seçiniz. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

• Modeminizi yeniden başlatmayı ve farklı Wi-Fi ağlarında bağlanmayı deneyiniz.

Yaşadığınız durum devam ederse; cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
10 Comments
A145F
Active Level 6
Galaxy M
Bu Ayarlar Kapalı Olsun.1703178610536.jpg
0 Likes
atakan_
Active Level 6
Galaxy M
Kapalı zaten baktim simdi
0 Likes
elikosa12
Active Level 4
Galaxy M
aynı cihaz bende de var donanımsal olabilir öyle bi sorunla karşılaşmadım.
atakan_
Active Level 6
Galaxy M
Sıfırlasam düzelir mi acaba
0 Likes
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Önce cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin, düzelmezse yedek alıp sıfırlayın. Yinede düzelmezse yetkili servise götürün 😊
0 Likes
atakan_
Active Level 6
Galaxy M
One ui 6.0 gelecek telefonuma sürüm gelince sıfırlasam daha mı iyi olur acaba
0 Likes
elikosa12
Active Level 4
Galaxy M
one ui en erken 1 ya da 2 hafta içinde bekliyorum sıkı takipteyim şu anda testte 14 aralıktan beri
0 Likes
atakan_
Active Level 6
Galaxy M
Gelince yaparım güncellemeyi ondan sonra telefonu sıfırlarım güncellediğimle kalacak yine ama yani belki wifi sorunuda düzelir bide yani sıfırlamış tekrar baslatmis olurum mantiklimi yoksa simdimi sifirlayim sence
0 Likes
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Evet öyle yapmanız daha mantıklı olur.
0 Likes