cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SAMSUNG GALAXY M20 TELFONUM

(Topic created on: 06-29-2022 08:43 PM)
268 Views
BOZKURT_REİS_SM-205F
Active Level 8
Options
Galaxy M

M20 telfonum bataryası bilmiyorum bozuluyormu ne bu 1 hafta falan telefonu ya 1 günde 1 sarj ediyorum yada 2 günde bir şarj 100% dolduruyorum sonra kullanıyorum tam 1 saat falan 100yüzden düşmüyor şimdi bu 2 gün yine şarja takıyorum yine 100 yüz dolduruyorum fakat bu sefer sorun terse döndü 100 yüzden 3 daka falan iniyor ben anlamdım ne dır bu sorun telfon 2020 mayısın 14 aldım sizce bataryası gitmiş mi cevaplarinizi bekliyorum 

5 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy M
Merhaba

Öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Sorun görünmüyorsa Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Ne yapmanız gerektiği yazar hata raporundan gelen cevapta.

Ayrıca, yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi sorununuzu çözebilir de çözmeyebilir de. Dediğiniz gibi batarya ölmüş olabilir.

Ha ayrıca efendim, biliyorsunuzdur ama; pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Tüm bunları yapmanıza rağmen sorununuz çözülmezse telefonunuzu Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

14 Mayıs 2020'de almışsınız, yani garantiniz bitmiş. Belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Batarya değişimi için bu linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/ekran-degisimi-fiyat-bilgisi/

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Uzun oldu, üzgünüm :)

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

View solution in context

Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
Zaten batarya da bir kaybiniz vardir bunu göz önüne alarak cihazi test edin yaklasık %10 %20 kaybiniz vardir normal aslinda yasadiginiz durum

View solution in context

0 Likes
Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
Batarya tükenebilir bir malzeme kullanimlarinizi göz onunde bulundurmaniz gerekir 100 de 100 performans saglamaz 2 senelik cihaz batarya da sorun var demek yanlis olur performans kaybi kesinlikle yasayabileceğin bir durum

View solution in context

0 Likes
Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
Batarya size 800 döngü verir tükenebilir birşey elektirikle calisan birsey doldur bosalt yapılan bir durum . Kol saati kumandali araba kumanda pili bunlarda zamanla tükenen birşey bu bir döngü olması ve bitmesi gereken bir malzeme

View solution in context

0 Likes
Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
5 yıl cok zor artik bu teknoloji için cihaz calissa donanim olarak yazilim geri kalacak hafiza ram kapasitesi yetmeyecek uygulama guncellemesi zor alacak bir sürü iş en iyisi gittiği yere kadar bu bataryayla kullan baktin memnunsun degistir biraz daha kullan .He ayrica degistirdiğin batarya da cihazi ilk aldığın gündeki performansi vermeyecek buyuk beklentiler icine girerek değiştirme

View solution in context

0 Likes
12 Comments
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy M
Merhaba öncelikle kontrol edilmesi için Garanti belgesiyle servise basvurunuz detaylı kontrol için.bikgi için 4447711 den alabilirsiniz.
İyi geceler dilerim.
0 Likes
Galaxy M
Sağ olun desteğiniz için
0 Likes
Solution
Galaxy M
Merhaba

Öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Sorun görünmüyorsa Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Ne yapmanız gerektiği yazar hata raporundan gelen cevapta.

Ayrıca, yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi sorununuzu çözebilir de çözmeyebilir de. Dediğiniz gibi batarya ölmüş olabilir.

Ha ayrıca efendim, biliyorsunuzdur ama; pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Tüm bunları yapmanıza rağmen sorununuz çözülmezse telefonunuzu Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

14 Mayıs 2020'de almışsınız, yani garantiniz bitmiş. Belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Batarya değişimi için bu linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/ekran-degisimi-fiyat-bilgisi/

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Uzun oldu, üzgünüm :)

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
Galaxy M
Şimdi şöyle telfonum garantisi zaten biti bide samsung members tan pil testi yaptım iyi diyir sıfırlama da yaptım yine aynı değişen bisey yok
0 Likes
Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
Zaten batarya da bir kaybiniz vardir bunu göz önüne alarak cihazi test edin yaklasık %10 %20 kaybiniz vardir normal aslinda yasadiginiz durum
0 Likes
Galaxy M
Normal mi bataryada bir sorun yokmu sizce
0 Likes
Solution
nuuurella
Active Level 5
Galaxy M
Batarya tükenebilir bir malzeme kullanimlarinizi göz onunde bulundurmaniz gerekir 100 de 100 performans saglamaz 2 senelik cihaz batarya da sorun var demek yanlis olur performans kaybi kesinlikle yasayabileceğin bir durum
0 Likes
Galaxy M
Him Ayn ama bir telefon bence 5 sene kulanmak gerek
0 Likes
Galaxy M
Doğru ama cihaz 5 yıl kullansak iyi batarya zaten okadar gitmez
0 Likes