cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M52 Kamerdan ses gelmesi

(Topic created on: 05-25-2022 08:46 PM)
217 Views
Mertkz
Active Level 3
Options
Galaxy M

Telefonu salladığımda veya kamera uygulamasında  kameradan hafif bir tıkırtı geliyor bu normal midir ?

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Kameralar arasında geçişlerde(ön ve arka) bazen mekanik bir ses gelebilir. Eğer çok rahatsız edici ise en yakın servise göstermek gerekebilir diye düşünüyorum kardeşim.

View solution in context

Solution
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Yabancı forumlarda da bahseden olmuş bu konuda ön ve arka kamera arası geçişlerde olduğunu söylüyorlar. Mekanik yapıdan kaynaklı olduğu söyleniyor bir sorun değil anladığım kadarıyla.

View solution in context

6 Comments
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Merhaba kardeşim. Normaldir bu ses. Ois görüntü sabitleme teknolojisi kaynaklıdır.OIS (Optik Görüntü Sabitleyici), el titremelerini algılayan ve lensi titremenin ters yönüne hareket ettirerek düzeltmeye yarayan bir işlevdir.Bu küçük parça, kamera açık değilken sallanırsa telefonun iç yapısına çarparak hafif bir tıkırtı sesi çıkarabilir.
Mezelka
Active Level 4
Galaxy M
M52 de ois yok eis var
0 Likes
Mertkz
Active Level 3
Galaxy M
Aynen bende o yüzden sordum
0 Likes
Solution
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Kameralar arasında geçişlerde(ön ve arka) bazen mekanik bir ses gelebilir. Eğer çok rahatsız edici ise en yakın servise göstermek gerekebilir diye düşünüyorum kardeşim.
Mezelka
Active Level 4
Galaxy M
Bende şimdi denedim. Fotoğraftan portreye geçerken, ön ve arka kamera arasında geçiş yaparken oluyor. Sorun olduğunu düşünmüyorum.
Solution
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Yabancı forumlarda da bahseden olmuş bu konuda ön ve arka kamera arası geçişlerde olduğunu söylüyorlar. Mekanik yapıdan kaynaklı olduğu söyleniyor bir sorun değil anladığım kadarıyla.