cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M51 batarya performansı?

(Topic created on: 12-19-2020 09:36 AM)
456 Views
Hsnsnyn
Active Level 7
Options
Galaxy M

Samsung M51 son güncellemeden sonra şarj daha çabuk bitmeye başladı sanki. Hiç 7000 mah performansı alamıyorum. İlk günler böyle değildi:(

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Hsnsnyn,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

17 Comments
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy M
Merhaba Hsnsnyn

Size bazı önerilerde bulunacağım.

1-)Arka planda çok sarj tükettiğini düşündüğünüz uygulamaları ve çok **bleep** kullanmadığınız uygulamaları uyku moduna almanızı öneririm ve adaptif pili aktiflestiriniz.

2-)Samsung Members - Yardım al - Hata raporları sayfasından hata raporu gönderin.Hata raporunu gönderdikten birkaç gün sonra geri dönüş yapacaklardır.

3-)Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.Yedekledikten sonra cihazınızı sıfırlayabilisiniz.

İlk iki yolu deneyin eğer bir sonuç almazsanız son yolu deneyin.

Teşekkürler.
Hsnsnyn
Active Level 7
Galaxy M
sürekli orta güç tasarrufu modunda kullanıyorum.Adaptif pil aktif.Ama herhangi bir uygulamayı uyku moduna almadım, deneyeceğim teşekkürler
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy M
Size şöyle bir şey daha söyleyeyim m51 modelinde şuan yazılımsal bir sorun söz konusu yakın zamanda düzeltme güncellemesiyle halledilecektir.
Ve oyun oynarken ya da işlemciyi zorlayacak bir işlem yaparken güç tasarruf modunu kapatmanızı öneririm.

Teşekkürler.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
bir şey değişmez @hsnsnyn hocam , bende bütün uygulamalar derin uykuda olmasına rağmen güncelleme sonrası bir düşüklük oldu. 100 den 15 e düşme süresi 36 saat ki yoğun kullanmam gece uyuyoruz sonuçta ona rağmen 36 saat çok düşük 48 50 saat olmalı açık kalabilme. ekran açık kalma süresi ayrı bir sorun saten
Hsnsnyn
Active Level 7
Galaxy M
Aynen bende aradaki farki bariz gördüm güncellemeden sonra. Kesintisiz 4-5 saat call of duty oynuyordum yuzde 30 -20 ile gun bitiyordu yanındaki tv sosyal medya vs saymıyorum bile . ama şuan aynı rutinimde 2-2.5 saat call of duty oynuyorum şarj da kalmıyor gün sonu
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
zaten işin içine güncelleme girdi mi bi pit yeniği oluyor. umarım adam akıllı yaparlar bir daha sadece güvenlik güncellemesi gelir
Hsnsnyn
Active Level 7
Galaxy M
Peki bilgin varsa birkaç yorumda knox sayacı yok yazmışlar garanti etkilenmez vs. ama açılış da secured by knox yazıyor . Rom açısından soruyorum garanti dışı kalırniyiz rom atsak
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
knox vardır açılışta yazıyor seninde dediğin gibi. bence rom ile oynama derim ocak ayında mutlaka güncelleme gelecektir bekleyip görelim düzelecektir.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
döneceklermiş bakalım ne yapacaklar umarım düzelir

Screenshot_20201219-135742_Samsung Members.jpg