cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M51 Virüs Bulaşması ve Stock Rom

(Topic created on: 10-22-2022 09:23 PM)
150 Views
menectra
Active Level 1
Options
Galaxy M

Arkadaşlar selam Samsung M51 kullanıcısıyım. Daha doğrusu babam kullanıyor. Telefonuna gelen spam mesaj sonucu telefonu kitlendi. Daha sonra o telaş ile banka hesaplarını dondurdular tek tek.. Devamında ise bir telefoncuya gidip telefonu göstermişler, format atmış?. Lakin birkaç soru sordum, sanırım Stock ROM yüklenmiş sıfırdan. Ama ben bu yapılan işleme güvenmiyorum. Dolayısı ile Samsung'un resmi servisine götürüp resmi olarak sıfırdan yazılım atılmasını istiyorum. 

Aklımı kurcalayan şey ise şu, forumda bazı arkadaşlar Stock ROM atmanın garanti bozmadığını Knox sayacına etki etmediğini söylüyor. Bazıları Stock ROM garantiyi bozar demiş. Ben her halükarda resmi servise götüreceğim şehir dışından geldiklerinde. 

Sizin düşünceleriniz nedir? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. 

10 Comments
menectra
Active Level 1
Galaxy M

Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Smart Switch - Kies tarzı uygulamalarda M51 desteği yok. Sizce de bu devirde iPhone'larda olduğu gibi resmi uygulama ile Sıfırdan Firmware yükleyememiz saçma değil mi? Ya da ben mi bulamadım. Bunun için servise kadar gitmek bence biraz uğraştırıcı..

0 Likes
edkf
Active Level 4
Galaxy M
Bence bi gidin
0 Likes
menectra
Active Level 1
Galaxy M

Hocam peki samsung'un resmi bir yazılımı yok mu? Bunu evde yapabilmek için? Bir de telefondaki knox sayacının artıp artmadığını nasıl anlarım? Dün babamın telefonunda güncelleme var diye bildirim vardı.

0 Likes
edkf
Active Level 4
Galaxy M
Telefonu bi yine sifirlayin kendiniz samsungun resmi yazili icinde internette filan bulamasin servise gotur ama bi sifirla telefonu
0 Likes
edkf
Active Level 4
Galaxy M
Belki duzelir eski surumu filan
0 Likes
menectra
Active Level 1
Galaxy M

Zaten ROM atıldığı için sıfırlanmış gibi telefon. 

Belki düzelir derken, zaten ROM üzerinden sıfırlama yapılacağı için atılan ROM kalmaz mı? Ben iyisi mi servise vereyim direkt 😄

menectra
Active Level 1
Galaxy M

Bir de telefonun knox sayacının değişip değişmediğini nasıl anlarım? Bildiğim kadarı ile telefon güncelleme alıyor. 

0 Likes
Solution
edkf
Active Level 4
Galaxy M
Bence siz telefonu servise verin yalnız bilgi verdiysem kusura bakmayin
edkf
Active Level 4
Galaxy M
Yalnis bilgi verdiysem kusura bakmayin
0 Likes