cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

M51 NFC sorunu

(Topic created on: 06-04-2022 10:01 AM)
1003 Views
galenderemretekin
Active Level 1
Options
Galaxy M

Bendeki M51 Nfc çalışmıyor. Bankayla görüştüm herhangi bir sorun görünmüyor dediler.

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
O zaman cihazda sorun vardır çünkü benim cihazda kredi kartı okuyor ama şöyle bişey de var bazen pos cihazları her kredi kartını desteklemeyebiliyor o da var. Gene de hata raporu gönderin çözerler inşallah 🤲

View solution in context

0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba galenderemretekin,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta > Sistem Uygulamalarını Göster > NFC > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

• Sorun banka kaynaklı olabiliyor. Farklı banka kartıyla, desteklediği post makinesinden tekrar kontrol etmenizi öneririz. 

Sorunun devamı halinde incelememiz için Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Geri bildirim gönder başlığı > Hata Raporları bölümünden sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte '' Gönder '' butonuna basınız. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Banka kartı ile mi ödeme yapıyorsunuz yoksa kredi kartı mı. Banka kartı ise nfc olmuyor kredi kartı ile ödemede geçerli o 👍
0 Likes
Galaxy M
Kredi kartı
Galaxy M
Daha önce Nfc yi kullanıyordum zaten bianda çalışmaz oldu.
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
O zaman cihazda sorun vardır çünkü benim cihazda kredi kartı okuyor ama şöyle bişey de var bazen pos cihazları her kredi kartını desteklemeyebiliyor o da var. Gene de hata raporu gönderin çözerler inşallah 🤲
0 Likes
Galaxy M
Yeni güncellemede duzelmezse bi gönderelim bakalım. Teşekkürler.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
İnşaAllah düzelir. Rica ederim ne demek her zaman yardımcı olurum Allahın izniyle 🤲🤲🤲
0 Likes
Samsung80
Active Level 8
Galaxy M
Kredi kartını temassız ödeme için (nfc) aktif edin. Daha sonra o bankanın mobil uygulamasını ayarlardan varsayılan ödeme olarak seçin. Muhtemelen sorun çözülür.
Galaxy M
Kullanırken nfc özellik iptal oldu. Dediğiniz olayı Daha önce kontrol etmiştim onla alakalı değil.
Samsung80
Active Level 8
Galaxy M
Cihazı sıfırlayın eğer nfc geri gelmez ise donanımsal sorun vardır o zaman garantiye yollamanız gerekebilir.