cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

M34 Problemleri

(Topic created on: 01-03-2024 06:26 PM)
346 Views
erdmoks
Active Level 1
Options
Galaxy M
Merhabalar öncelikle. Samsung M34 cihazım var 1 aydır kullanıyorum. Cihaaz göründüğü üzere çift tıklıyor. Yazarken oldu ve düzeltmedim. Ara sıra bunu yapıyor ve klavye uygulaması ile alakası yok. Bunu yaşayan birçok kişi var sanırım. Ayrıca pil performansı da stabil değil. İnstagramda telefon acayip ısınıyor, videolar 120hz değğil 60hz bile vermiyor. Hatta görüntünün donup sesiin gelmeye devam ettiği durumlar da oluyor. Ayrıca telefonun kendi işlevlerinde de sürekli donmalar oluyor. Kamerayı açıyorsunuz, kamera 10 saniyede anca açılıyor bazen. Uygulamalar arası geçişleer, ekran içinde ekran fonksiyonları da kasmaya sebep veriyor. Samsung'un orta segment diye çıkarıp sorunları sebebiyle giriş segmentte alınmayacak bir telefoonu diyebilirim. Çift dokunma ile ilgili ne kadar **bleep** yaşadıığımı bu metinden de görebilirsiiniz aslında. Samsung teknik servisi ile iletişime geçsem, yapılabilecek herhangi bir şey var mı? Ayrıca güncelleme ile düzeltilecek gibi açıklamalar varsa, bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim
11 Comments
Galaxy M
M12'yi ilk aldıgımda da aynı sorunu yasadım ama klavye öğrenmesini açmanı öneririm.Yazım hataları kısmen azalıyor.
İnstagramda ısınma genel bir problem.
Pil için bunlara bak;
Merhaba arkadaslar,cihazlarınızla ilgili ısınma,şarj,takılma,donma,internet yavaşlığı,şebeke azlığı vb.konularda sorun yasıyorsanız bunları bir deneyin.İçinden sadece yapmak istediklerinizi 1 kere yapın ve daha dokunmanıza gerek yok.

Bunlardan işine gelenleri yap. Hepsini yapmak zorunda değilsin,gerekli gördüklerini yap. 

- Goodlock,rutinler vb.uygulamalarda çok görev varsa onlarda şarj tüketimini hızlandırır. 

- MEMBERS'i çok fazla kullanma,şarjı çok etkiliyor 

- Cihazı dinlendirerek kullanın 

- Akıllı kılıf kullanıyorsanız o da sürekli şarj harcar çünkü çiplerin birbiriyle etkileşimde olması gerektiğinden sürekli çalışır durumda olurlar.

- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan 

- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj 

- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın 

- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın 

- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın 

- Ekran yenileme hızınızı düşürün 

- Eğer çok sorun olmuyorsa 4,5G'yi kullanmayın.(en az 1 saat farkediyor.) 

- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın 

- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın 

- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın 

- Otomatik yeniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın 

- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın. 

- Hata veren uygulamaları kaldırın 

- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın 

- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin. 

- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın 

- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun 

- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şarjı çabuk bitirir 

- Ekran ışığını adaptif yapın çünkü sabit ışık sürekli enerji akışına sebep olur. 

- Siyah tema ve siyah duvar kağıdı kullan 

- Veri tasarrufunu aç ki sadece kullanılan uygulama işlemci ve ram kullansın. 

- Duvar kağıdı için Renk paletine uygula yapmakta şarjı daha fazla harcar çünkü çok daha fazla renk kullanır,özellikle amoled ekranlar için zararlı amoled yanığı açısından. 

- Kullanılan temalarda şarjı etkiler çünkü tema için de işlemci ve ram kullanılıyor.Tema renkleri ve duvar kağıdı renkleri ile kaliteleri de etkiler. 

- Karanlık mod kullanın 

- Sürekli ayar değiştirmek de şarjı erken bitirir(duvar kağıdı,tema,zil ve titreşim,sürekli güncelleme kontrolü,vb.) 

- Çok fazla ram temizliği yapmayın çünkü her şeyi yeniden baslatır ve enerji harcar 

- Güvenlik ve Acil durum > Bilinmeyen Takip uyarılarını kapat,bluetooth ve wigi kullanmasın

- Uygulamaları sd kart'a taşıma,cihazda kalsın çünkü okumaya çalışarak da enerji harcayıp cihazı yavaşlatıyor. 

- Ek olarak şarja takmadan önce ön bellek silip,yeniden başlatıp ve ardından en çok kullandıgın uygulamaları sadece bir kere açıp kapattıktan sonra ram sıfırlama yapıp şarja takarsanız hem şarj süresi kısalıyor hem de şarjı kullanma süresi uzuyor.Ben bu şekilde uzattım şarj süremi. 

Dolaylı yoldan cihazı rahatlatarak yapabilirsin.Kullanmadıgın uygulamaları derin uyku moduna al,ekran yenilemeyi yükselt,animasyon geçişlerini kapat(geliştirici seceneklerde),animasyon efektinin tikini aç(bildirim paneline animasyon yaz çıkıyor,cihazında yüklü oyun eklentilerininin ayarlarını düzenle.Bunları yaptıktan sonra önbellekleri temizleyip yeniden başlatarak kullanırsan,hem daha az ısınır hem de daha fazla performans alırsın. 

Bunlar cihazının donanımsal özelliklerini kısıtlamıyor,aksine daha iyi çalışmasını sağlıyor.Bunları yaparsa gereksiz verilenlerin cihazı etkilemesine engel olarak performansı artırabilirsin.

0 Likes
erdmoks
Active Level 1
Galaxy M
Hocam klavyenin benden bağımsız iki kere tıklaması var. Şu an Gboard kullanıyorum. Benden kaynaklı 2 kere tıklama değğil yani yaşananlar. Otomatik düzeltme de kapalı.
Galaxy M
Bunları deneyin,belki işe yarar.Ayrıca klavye boyutunu da değiştirebilirsiniz,belki faydası olur.1704299078707.jpg1704299078749.jpg
0 Likes
KaanBatu
Active Level 6
Galaxy M
Hocam aynı cihazı kullanıyorum. Çift tıklama sorunu bende de var fakat çok nadiren oluyor. Onun dışında söylediğiniz sorunları ben yaşamadım. Instagram şuan kullanmıyorum ama ilk aldığım zamanlar kullanıyordum ve stabildi.
naberkanka23
Active Level 3
Galaxy M
Bende de ara sıra çift tıklama oldu, ama onun dışında gayet normal
erdmoks
Active Level 1
Galaxy M
Hocam Instagramda videolar kasıyor. Sorun 120hz ile alakalı. 60hz ekrana alınca sorun olmuyor. Eğer sizler yaşamıyorsanız böyle bir sorun teknik servisle görüşeyim bi.
KaanBatu
Active Level 6
Galaxy M
Instagram Android baştan aşağı kendi sorun hocam. İnstagram için ios öncelik Androidi pek takmıyorlar bence. Sorun uygulama kaynaklı yani.
pawsup
Active Level 1
Galaxy M
Cift tiklama sorununu ben de yaşiyorum maalesef umarim güncellemeyle düzelir çünkü çok sinir bozucu. Ayrıca sizin m34 cihazınızda kılıflı va kullanmanıza rağmen çizikler oluşuyor mu acaba? Bende oluşuyor çok göze batmıyor ama sonuçta sinir bozucu bir durum.
erdmoks
Active Level 1
Galaxy M
Hayır çizik oluşmadı hiç. 1 hafta kılıfsız kullandım bir sorun yaşamadım.