cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M31 güncelleme sonrası ısınma problemi

(Topic created on: 08-05-2021 06:41 PM)
apocalyp
Active Level 3
Options
Galaxy M
 
image
 
Herşey bu güncelleme geldikten sonra başladı. Ne güzel efil efil kullanıyordum cihazımı. Güncelledim ve cihazım aşırı ısınma yapıyor. Hata raporu gönderdigimde hep aynı hazır cevaplar. Isınma sonrasında ise pubg mobile gibi fps oyunlarında 60 fps sabit oynarken şimdi ısınmadan kaynaklı 30 35 fps. Yoruldum gerçekten. Hata raporuna yazmaktan. Sanırsam bunu bütn M serisi aynı sorunu yaşıyor. 
Telefonumu servise versem diye düşündüğümde, e zaten yazılımsal kaynaklı oldugu icin en fazla format atip gonderirler. Ki onu kendim yaptım zaten.
Bu sorunu yaşayan veya cozum bulabilen var mi acaba?
 

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba apocalyp,Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

11 Comments
rasit
Active Level 7
Galaxy M

 fan ile kullan ama helio işlemciler **bleep** yine de fazla bir performans bekleme butcen varsa snapdragon işlemcili cihazlara yonel

apocalyp
Active Level 3
Galaxy M
Kamka stock rom falan pek bilmiyorum araştırdım biraz ama şuan pc yok elimde
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Yani cihazını eski sürüm yap diyor herhalde
0 Likes
apocalyp
Active Level 3
Galaxy M
Onu yapmak icin pc gerekiyor galiba iste pc yok suan
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Yani çözüm başka bir güncelleme yada sizin cihaz değiştirmeniz olabilir bence bir servise gönderin yada güncellemeyi bekleyin yada s20 fe alabilirsiniz onun işlemcisi snapdragon ısınmaz
apocalyp
Active Level 3
Galaxy M
Insallah yeni güncellemede cozerler ya
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
İnşallah diyelim ne diyelim ama ben size yeniden söylüyim çok oyun oynuyorsanız daha üst bir model almak sizin için daha iyi olur
0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy M
Merhaba
Öncelikle cihazınızı sıffırlayın
Fabrika ayarlarına sıffırla kısmından
Sıffırlayın cihazı sonrada cihazı yeniden
Kurup günceledikten sonra size gönderdiğim
Resimde yazanları cihazınıza uygulayın20210722_134423_874.jpg
SametKAPLAN
Active Level 7
Galaxy M
Bendede sıcaklık sorunu var. Ama oyunlarda fps değişikliği göremedim.