cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M31 Mobil Erişim Noktası 5Ghz Yapılanmasını Windows Görmüyor.

(Topic created on: 08-31-2022 12:19 PM)
105 Views
M31_Kullanıcısı
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba,

Bilgisayarım 802.11n 802.11g 802.11b 802.11ac 802.11n 802.11a destekliyor. Ama M31'de mobil erişim noktası 5GHz olarak yapılandırıldığında, windows 11 ağ listesinde bu cihazı görmüyor. İşin ilginç tarafı windows 11 ilk kurulumda görmekte iken bir süre sonra (güncellemelerden biri neticesi olabilir) görmeyi bırakıyor. Ancak samsung cihazlar bu yapılanmaya sorunsuz bağlanıyor.

Internet üzerinden yaptığım araştırmalarda bu konuya rastlamadım. Çözüm arıyorum. Ayrıca aynı problemi başka yaşayan var mı ? Merak ediyorum.

Not: İkinci sorum, telefonum ekran değişimi için yetkili servise gittiğinde cihaza yazılım tekrar yüklenmiş. Ancak bunu yaparken birden fazla partition tanımlandığı için SD-card android tarafından görülmüyor. Acaba servise göndermeden stok yazılım kurma ya da sorunu düzeltme yöntemi var mı? 

9 Comments
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy M
M31 mobil erişim hotspot 5ghz desteği varmi?yanlış değilse mobil erişim 2.4 ghz ile paylaşıyor
Galaxy M
M31 yapılandırma seçeneklerinde var 5ghz.
Galaxy M
Yani telefonunda mobil erişim noktası böyle iken windows seni görmüyor mu diyosun

Windows kablosuz ağ ayarlarında 5ghz seçili mi? Herhalde böyle bir ayar olması gerekScreenshot_20220830-013029_Settings.jpg
Galaxy M
Evet, windows 11 5ghz seçili iken görmüyor, sadece 2.4ghz görünüyor
Galaxy M
Kablosuz ağ ayarlarına bi bak sen yine de aygıt yöneticisin de wifi cihazının özelliklerini kontrol et
Emree1
Expert Level 2
Galaxy M
5 GHz bağlantısı kurmak için bilgisayarın da desteklemesi gerekiyor. Bilgisayar eskiyse desteklemez
Galaxy M
I7 9. Nesil, yukarıda bağlantı standartlarını verdim, 5ghz ile modeme bağlanıyor
Emree1
Expert Level 2
Galaxy M
Aygıt yöneticisinden kablosuz bağdaştırıcınızın adını paylaşabilir misiniz?
Solution
Lobao
Active Level 9
Galaxy M
Farklı 5 ghz desteği bulunan cihazlar sorun olmadan bağlantı sağlıyosa telefon kaynaklı bi sorun değildir. Pc üretivisine danışmanız gerekir. Farklı bi sd kartıda görmüyosa cihazdaki önemli verilerinizi yedek alıp sıfırlamanızı öneririm.
0 Likes