cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M30S NETFLİX SD ÇÖZÜNÜRLÜK!

(Topic created on: 10-25-2020 07:03 AM)
271 Views
FERDİ61
Active Level 4
Options
Galaxy M

Daha önce de bu sorunu dile getirdim fakat destek veren arkadaş sadece telefon ayarlarımı sıfırladı (şaka gibi) ve o yazdığım kaldırılmış! Netflix'te maksumun çözünürlük SD olarak gözüküyor. Nedenini biraz araştırdım ve Widevine seviyesiyle ilgili olduğunu gördüm. Widevine seviyesi L3 olarak gözüküyor Netflix'te ve bu sorunun güncelleme ile geldiğini söyleyen kullanıcılar var. Samsung bu yaptıkları ile markadan soğutuyor insanları. Çözüm olarak da ayarları sıfırlaması çok komik, telefondan hiç anlamasam belki bişey yaptıklarını düşünebilirdim. Bu sorun güncelleme ile çözülür. Yakın zamanda sorunu çözmek için Samsung Galaxy M30s SM-M307FN cihazlarına bir güncelleme bekliyorum!

7 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
kullandığınız netflix paketi nedir
FERDİ61
Active Level 4
Galaxy M
Özel Ultra HD
0 Likes
Galaxy M
Kardeşim 3. parti uygulama olduğu için Samsung'un yapacak birseyi olmaz Netflix in buna bi çözüm üretmesi gerekiyor. Yani bu sorunu çözecek bi güncelleme beklemek saçma olacaktır.

iyi akşamlar kardesim
FERDİ61
Active Level 4
Galaxy M
Netflix'e dediğimde de sorunun cihazda olduğunu ve Samsung tarafından güncelleme vs yapılması gerektiği söylüyor. Birkaç kişi de bu sorunun telefona gelen güncellemeden sonra olduğunu yazmış. Sorunun Güvenlik Sertifikası ile ilgili olduğunu da düşünürsek güncelleme ile düzeltilebilir.
0 Likes
Galaxy M
Dediğinde bir ihtimal olabilir ama dediğim gibi 3. parti uygulama olduğu için Samsung ile alakası olduğunu düşünmüyorum. bu arada cihazın FHD+ ekranı bulunmakta yani en fazla FHD+ izleyebilirsin **bleep** unutma
FERDİ61
Active Level 4
Galaxy M
FHD+ izlesem yeter zaten 😄 Kimden kaynaklanıyorsa umarım bu sorunu çözerler. İki tarafa da sorunu ilettim bakalım çözüme ulaşacakmı.
0 Likes
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba FERDİ61,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Yorumunuzla, foruma katkı sağladığınız için teşekkürler. Uygulama optimizasyonları ile ilgili bir durum olabileceği için konuyu, uygulama üreticisine danışabilirsiniz. Bu işlem için Play Store uygulamasına girerek, yukarıdaki arama çubuğundan, sorun yaşamış olduğunuz uygulamanın sayfasını bulup "Geliştirici İletişim Bilgileri" bölümünden, ilgili uygulama üreticisine ulaşabilirsiniz. Cihaz yazılımı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorsanız, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​

0 Likes