cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M23 bildirim problemi

(Topic created on: 05-25-2023 04:31 PM)
Barancinr
Active Level 4
Options
Galaxy M

Arkadaşlar bildirim sorunu yaşıyorum başka yaşayan var mı son sürümde cihaz önceden bu yoktu kilidi açmadan bildirim gelmiyor bazı uygulamalarda Instagram Twitter vs

1 Comment
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Barancnr,

 

3. parti uygulamaların uyku durumunda olup olmadığını kontrol edin. Galaxy cihazınızdaki uygulama güç yönetimi işlevi, arka planda pilinizi kullanan uygulamaları algılar ve bu uygulamaları uyku moduna geçirir. Pil ömründen tasarruf etmek için belirli bir süre (varsayılan: 3 gün) boyunca kullanılmadıklarında otomatik olarak, Uyuyan uygulamalar güncellemeleri almayabilir veya bildirim göndermeyebilir, ancak onları tekrar kullandığınız anda uyanırlar.

 

Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı > Pil > Arka planda kullanım sınırları > Uyuyan uygulamalar kısmını kontrol edebilirsiniz. 

 

Tüm bildirimlerde aynı sorun devam ediyorsa cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. 


Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:


• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.


• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/


Teşekkürler.
MOD