cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

M21 Batarya

(Topic created on: 06-23-2022 10:10 PM)
267 Views
EnesPeep
Active Level 2
Options
Galaxy M

Biliyorsunuz ki Galaxy M21 Cihazında 6000mAh batarya mevcut. Bu durum işlemciden vs kaynaklı tam performans göstermese bile, çok fazla telefona bakmak zorunda kalan bir insan olmama rağmen günü yüzde 40-45 ile bitiriyordum. Gectigimiz haftalarda Android 12 güncellemesi aldı M21 modeli. Güncelleme yaptıktan sonra telefonu ayni süre kullanmama rağmen 1 gün yetmemeye, gun icinde şarja ihtiyac duymaya başladı. Eskiden gözlemlediğime göre 1 saat içinde yaklaşık yüzde 7 şarj tüketiyordu ve dediğim gibi yetiyordu (1 saat araliksiz kullanimdan bahsediyorum). Acaba şuan ki durumu güncellemeden dolayı mı kaynaklıdır, yoksa başka sebepleri olabilir mi? Telefon yenidir, 1 sene olmadi.

6 Comments
KULLANICI324
Active Level 9
Galaxy M
Pil sağlığın düşmüştür servise götür ben bugün öyle yaptım sonuç tamamen sağlık 100 benim pil sağlığı
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Merhaba. Verileri yedekleyip fabrika ayarlarına cihazınızı sıfırlayın bu durum yazılımsal hatayı ise sıfırlama işlemi ile sorununuz büyük bir ihtimal ile çözülecektir sıfırlama işlemi yapmanıza rağmen Sorun devam ederse detaylı kontrol edilmesi için garanti belgesi 51lik'te cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir Samsung servisi veya cihaz Garanti işlemleri hakkında bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 4447711
EnesPeep
Active Level 2
Galaxy M
zaten sıfırlama işlemini yaptım, diğer yöntemide uygun bir vakitte deneyeceğim.
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba EnesPeep,

Sıfırlama işlemine rağmen sorun devam edyiorsa Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
darkness01
Active Level 2
Galaxy M
Gelen güncellemeler ile sorunun ortadan kalkacağına inanıyorum android 12 den sonra gelecek guncellemeleri yapın stabil sonuç alırsınız umarım.
0 Likes
EnesPeep
Active Level 2
Galaxy M
bende oyle düşünüyorum