cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M20 tekrar tekrar kapanıp açılma sorunu

(Topic created on: 06-27-2022 07:32 AM)
160 Views
büşra2
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba,

Telefonumda uzun zamandır zaten kendi kendine kapanıp açılma sorunu vardı ancak bu sefer telefon daha açılmadan tekrar kapanıyor ve bu döngü telefonun şarjı bitene kadar devam ediyor. Şarj olma sorunu da yok. Ama kapanıp açılmaya başladığında hiç durmadığı için mecburen bataryasını dolduramıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. En azından telefonumdaki verileri yedekleyebilirsem çok memnun olurum.

10 Comments
MelıhDk
Active Level 5
Galaxy M
Fabrika ayarlarına geri dön tekrar test et eğer aynısı tekrarliyorsa batarya olma ihtimali çok büyük servise batırmak gerekiyor.
büşra2
Active Level 1
Galaxy M

şarj olma sorunu yok telefon şarj oluyor hatta sorun ilk başladığında %100 şarjı vardı tamamen şarjı bitene kadar tekrar tekrar kapanıp açılma siklusuna  girdi asla müdehale de edemiyorum bu döngüye girdiğinde şarj bitince kapandı. sonrasında şarj edip tekrar açma tuşuna bastığımda aynı döngü..  fabrika ayarlarına döndürmeden önce verilerimi yedeklemenin bir yolu yok mu?

narcosis
Expert Level 5
Galaxy M
hiç bir şekilde size işlem yaptirmiyor mu?
büşra2
Active Level 1
Galaxy M

evet hiçbir işlem yapamıyorum android recovery moduna sadece girebiliyorum

büşra2
Active Level 1
Galaxy M

şarj olma sorunu yok telefon şarj oluyor hatta sorun ilk başladığında %100 şarjı vardı tamamen şarjı bitene kadar tekrar tekrar kapanıp açılma siklusuna  girdi asla müdehale de edemiyorum bu döngüye girdiğinde şarj bitince kapandı. sonrasında şarj edip tekrar açma tuşuna bastığımda aynı döngü..  fabrika ayarlarına döndürmeden önce verilerimi yedeklemenin bir yolu yok mu?

Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy M
Cihaz üzerinde menüsel hiç bir işlem yapamıyorsanız, verileri yedeklemek için cihazınızın "Cihazımı bul" ve "Uzaktan kontrol" seçenekleri açıksa http://findmymobile.samsung.com adresinden Samsung hesabınız ile giriş yaparak verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Aynı şekilde fabrika verilerine sıfırlama da yapabilirsiniz. Cihaz sıfırlandıktan sonra sorun devam ediyorsa yetkili serviste kontrol edilmesi gerek.
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy M
Benim eski telefonda da aynı sorun mevcuttu maalesef kronikleşmişti telefon kapalıyken bile şarjdan yiyordu hatta batarya değiştirme başta herşeyi yapmam rağmen düzelmedi

Senin donanımsal batarya ya da anakartta sorun var büyük ihtimalle Telefon açılmadan da ancak yukarıda bahsedilen cihazımı bul özelliği ile verileri yedekleyebilirsiniz Onun dışında kendiniz telefon kapalıyken yedekleme yapamazsınız O yüzden servise başvurmaktan başka çare yok Gerekli testlerden sonra ilgili işlem yapılır

Sana en yakın Samsung yetkili servisine bu linkten ulaşabilirsin https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
büşra2
Active Level 1
Galaxy M

anladım teşekkür ederim

MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy M
Rica ederim