cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

M20 mobil internet kopma sorunu

(Topic created on: 02-09-2021 05:23 PM)
577 Views
miag
Beginner Level 3
Options
Galaxy M

Merhaba,

M20 telefonumda mobil internetimi kullanırken ansızın kopmalar yaşıyorum. Birkaç dakika mobil internet kendiliğinden ağ kopuyor ve internete bağlanamıyorum. Mobil internetimi açıp kapatıyorum. Biraz geçtikten sonra tekrar çalışıyor. Bunu oldukça fazla yaşamaktayım. Ne yapmam gerekiyor?

2 Comments
mfurknka
Expert Level 1
Galaxy M
Bu durumu bende yaşamaktayım ne yazık ki. Sanıyorum ki operatör ile alakalı. Aynı cihazda farklı operatörü 2 gün kullandım onda da aynı sorun veriyor. Operatörlerin 2020 nin 3. çeyreğinden itibaren internetler çok yavaş çalışmaya başladı ve internete drop iniyor. 2. yedek cihazımda dahil olmak üzere hattımı M20 den çıkardığımda yedek cihaza taktığımda değişen bir durum yok ne yazık ki. Operatörü aramak şikayetinizi dile getirmeniz en doğrusu olacaktır.
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba miag,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

İnternet kullanım durumu için, şebeke kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. Bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;"Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Şebeke modu > LTE / 3G / 2G (otomatik bağlantı)" seçilmelidir. 

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen internet kullanım sorunu hala devam ediyorsa, lütfen en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blank target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD