cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Konsept gereği özellikler kısıtlanmışmış!

(Topic created on: 05-27-2023 11:42 AM)
337 Views
Benmavi
Active Level 5
Options
Galaxy M

Galaxy M14 cihazda özelikler konsept gereği kısıtlanıyormuş. Saçmalığa bak sen. Satarken hiç demiyorsunuz kısıtlı özellik var diye.

image

8 Comments
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy M
Samsungun M serisi cihazları zaten en alt seviye cihazlardır kalite,güncelleme vs olarak
YiğitS21FE
Active Level 10
Galaxy M
Normal
Benmavi
Active Level 5
Galaxy M
Hiç normal değil. 10 yıl önce çıkmış GM discovery cihazda bile ekran yansıtma var. Android 13 olan bir cihazda kısıtlanması saçmalık. Diğer markalarda böyle saçmalıklar yok. En alt segmentte bile. Desteklenen tüm özellikleri veriyorlar. Böyle Kısıtlamalar olduğunu bilsem almazdım. Bundan sonrada almam zaten.
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy M
Cihazınız One UI Core mu? Öyleyse konseptten kasıdı anladığım kadarıyla açıklayayım. Sizin cihaz alt seviye güçsüz bir telefon, normal telefonlardaki gibi tüm özellikleri eklersek kasar, o yüzden ekstra özellikleri kasmasın diye kaldırdık, bu özelliklerin kaldırılmış hâline Core dedik, sizin cihaz Core ile çalışıyor, konsepti Core. Böyle anladım. Eğer cihaz One UI Core ise büyük ihtimalle Core ifadesini görmediniz. Core kısıtlı özellik demek.
Benmavi
Active Level 5
Galaxy M
10 yıllık en kötü telefonlarda bile olan ekran yansıtma mı kasmaya neden olacak? İnceleme yorumu yapan biri One UI Core güncelleme ile normal One UI oldu demiş o yanılttı. Core un kısıtlanmış özellik olduğunu son kullanıcı anlamaz zaten. Sadece özelliklerine bakıp alıyor çoğu. Kimse ekran yansıtma gibi basit özelliklerin kısıtlı olduğunu düşünmez. Diğer markalarda da rastlamadım. Sadece Samsun'a özel galiba.
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy M
Smart View 10 yıl önce var mıydı? Core olunca sadece Smart View kaldırılmıyor, şuan bahsetmediğimiz bir sürü küçük özellik de eklenince performansa etki eder. Kullanıcılar da dikkat etmeli. Eskisi gibi sadece belleğine işlemcisine bakayım yetmiyor artık. O klasik araştırmaların yanına hangi sürümü kullandığı ve kullanacağı ve konuya dahil olmayan o diğer sorular da eklenmeli. Mesela satın alacak birisi One UI 4 Core ifadesini gördü. One UI nedir? One UI Core nedir? diye aratsa hemen bulacaktır. Diğer markaları düşünüyorum… İsimsel olarak sürümler arasında sınıflandırma yaptıklarını hatırlamıyorum. Bildiğim bi' Android ve Android Go var o sürümler de Türkiye'de direkt olarak pek kullanılmıyor. Sanırım herhangi bir isimsel sınıflandırma yapmadan hangi özelliği vereceklerse veriyorlar. Apple dahil çoğu şirket bunu yapıyor. iPhone 8'e iOS 16 mı neydi güncelleme geldi. Sürüm notlarına bakınca sanki özellik değil de güvenlik güncellemesi gelmiş gibi! Üşenmeden okudum, özelliklerin çoğu iPhone X ve üzeri için. Ama ikisi de iOS 16 çalıştırıyor.
Benmavi
Active Level 5
Galaxy M
Evet smart view yoktu ama ekran yansıtma vardı. Samsung ekran yansıtma smart view ile yapıldığı için maalesef bu uygulama gerekiyor. Android 11 sonrası telefonlar destekliyor ve 8Mb uygulama ve hiç bir kasmaya neden olacağını sanmıyorum. 400000 üstü antutu v9 puan alan cihaz basit uygulamalarla kasma olmaz. Şu an en ucuz Samsung olmayan Android telefonu alsan onlarda bile var ekran yansıtma. Sorsan 100 kişiden 99'u bilmez core açıklamasını. Samsung telefon almıyorsan bilmene de gerek yok zaten. Çünkü diğerleri böyle basit özellikleri sınırlamıyor. İlk kurulumda istemediğimiz gereksiz uygulamaları vermeyi biliyorlar da 2 basit özelliği eklemeyi mi bilmiyorlar? Kasarmış falan bahane.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy M
Yazılımları kısıyorlar maalesef bunun en önemli Faktörü aşırı derecede telefon modeli nin olması ve hepsine aynı yazılım uygulanmıyor satış stratejisi bu saçma gelebilir ama markalar böyle çalışıyor play storeden imdirebilirsiniz birsürü uyguluma var ekran yansıtma olarak bide mesala smart view daha gelişmiş bir uyguluma yani sıradan bir özellik değil içinde bir sürü şey barındıyor ekstra olarak buda bunu daha önemli kılıyor o yüzden kısıtlıyorlar