iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Orijinal konu:

Kasma

(Konunun oluşturulma tarihi: 09-30-2022 07:50 PM)
isimsiZm23
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy M

M23 5g kullanıcısıyım 2 ay oldu bazen kasmalar oluyor telefonu zorlayacak oyunlar oymamıyorum telefon snapdragon 750g li 8nm li 8 çekirdekli. telefon uzmanı değilim ama bu özelliklerle beraber telefonunun kasmaması gerekmiyormu

1 Çözüm

Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Bakırçay
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy M

Merhaba isimsiZ46,

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Geri bildirim gönder başlığı > Hata Raporları > Yavaş Cihaz bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte '' Gönder '' butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi yapılacaktır.

Teşekkürler.
MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

0 Övgü Puanı
17 Yorum
ER2133
Beginner Level 2
Seçenekler
Galaxy M
Samsung telefonlar için normal bisey
isimsiZm23
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy M
Eskiden j7 pro kullanıyordum ama böyle birşey yaşamadım
isimsiZm23
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy M
Aynen bide onda exynos vardı oyunlarda kötü olması gerek ama gayet iyiydi acaba snapdragonu telefona uyduramadılarmı o yüzdenmi böyle telefonum
narcosis
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy M
S22 ultra' da bile kasma oluyormuş 😊 androidlerde oluyor çok fazla olursa cihazi sifirlalamak işe yarar
isimsiZm23
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy M
Kaderimiz yani bu onda bile oluyorsa benimki çalışmasa yeridir
narcosis
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy M
Valla kac kere gördüm aşırı ısınma kasma vs şok oldum s22 ultra da bunu yapiyosa artık dedim 😄
isimsiZm23
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy M
İnsanı parasıyla rezil ediyorlar
TAB-A7-TAKLA-KING
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy M
Oyun hiç oynanmaz samsungla xiaomi al samsungla anca düşük sistem gerrktiren oyunlar oynanır
0 Övgü Puanı
TAB-A7-TAKLA-KING
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy M
Güncellemelerle bilinçli ve yavaşça sistemi yavaşlatıyorlar sonra yetmediği için yeni telefon alıyorsun yavaşlatma olmadan 3 yıl giderse yavaşlatmayla 1 yıl gider örneğin