cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

HDR video sorunu

(Topic created on: 10-22-2023 12:41 AM)
280 Views
mnebiaskar
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba, Galaxy M51 cihazım da Youtube, Netflix gibi uygulamalarda HDR video oynatırken ekran renk modu Canlı renk modundan Doğal renk moduna dönüyor. Videolar Göz rahatlığı kalkanı açıkmış gibi sarımsı hale geliyor. 

Çözümünü internet üzerinde araştırdım ama detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba mnebiaskar,

Durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

0 Likes
10 Comments
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
M51'in ekranında HDR özelliği yok nasıl oluyorki
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy M
Hocam m51 de varmış hdr desteği yabancı kaynaklar bunu belirtiyor m51n ekranı super amoled plus sanırsam o plus terimi bu hdr teknolojisini simge ediyor olabilir yada düşük seviyeli hdr da olabilir biliyorsunuz hdr teknolojisi her cihazda farklıdır aynı değildir seviyel olarak da değişebiliyor
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Üç yıl bunu bilmeden bu cihazla yaşamışım vay be 🥲
MatraxX
Active Level 4
Galaxy M
Cihazınızınızda her desteği olup olmadığını anlamak için basit bir yöntem var YouTube her video yazın ve hdr destekli videoyu açın ayarlara girin çözünürlüğü değişme kısmından gelişmiş ayara bakın oradaki çözünürlüklerin yanında her yazısı varsa tamamdır örneğin (1920 60 hdr ) yazıyorsa ekranda hdr desteği vardır yazmıyorsa yoktur
0 Likes
mnebiaskar
Active Level 1
Galaxy M
HDR desteği var. Sorun şurada normal videolar canlı renklerde oynatılıyor, Hdr video açtığımda ise bildirim paneli dahil ekran sarımsı soluk renklere geçiş yapıyor1697956135624_1697956135610_0.jpg
0 Likes
MatraxX
Active Level 4
Galaxy M
Normal o çünkü çoğu cihazlarda aynı durum oluyor hdr desteğinizle katmanları var s serisinde olan hdr daha güçlü oluyor onlarda hdr açtığında böyle sorunlar olmuyor ama a serisi ve m serisi hdr en düşük seviyede destekler ayrıca hdr video açtığında parlaklık yükselir ve maximum nit değerine çıkar bu yüzden ekran biraz sararır daha temiz ve daha güçlü hdr için daha yüksek cihazlarda hdr10 ve hdr10+ var bunlarda böyle olmaz
0 Likes
mnebiaskar
Active Level 1
Galaxy M
Normal olduğunu düşünmüyorum M51'in alt modeli olan M31's de aynı hdr video canlı renklerde oynatılıyor yani sorunsuz çalışıyor. Başka m51 cihazlarda da denedim aynı sarımsı problem onlarda da var. Uygulama kaynaklı yazılımsal problem olabilir. Uygulamalarımın güncel olmasına sürekli dikkat ederim. Ama sorun uzun zamandır düzelmeyince yazmak istedim.
0 Likes
MatraxX
Active Level 4
Galaxy M
Ben okadar takıntılı değilim hdr ile normal video arasında Bi farklılık görmedim baktım Bi cihazda hdr 1080p 60 fps video açtım diğer cihazda 1080p 60fps video açtım çok Bi farkı yok faklı olması için cihazınızın hdr10+ ve en az 2k ekran olması gerek olamaz farkı anlarsınız
0 Likes
mnebiaskar
Active Level 1
Galaxy M
Bakınız ben çözünürlük yada fps ile ilgili bir şey yazmadım. Hdr video izlenirken hatta arka planda oynatılsa dahi telefonun ekranının göz rahatlığı kalkanı açıkmış gibi sararma yaptığını yazdım... youtube kapatıldığında canlı renkler tekrar yerine geliyor. Mesela şöyle düşünün beyaz renkli tema kullaniyorsunuz arka planda oynatılan hdr video temanın rengini beyazdan sarıya çeviriyor yine de yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler.
0 Likes