cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Goruntulu arama

(Topic created on: 07-01-2021 12:58 AM)
176 Views
pmb78
Beginner Level 4
Options
Galaxy M

Merhaba telefonumun 4.5G acik,volte acik hala goruntulu arama secenegi yok rehberde,bilgisi olan varsa yardim edebilir mi?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba pmb78,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

3 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Merhaba . Ayarlar , bağlantılar , mobil ağlar , şebeke modu . Şebeke modu ayarlarını 4.5 G den 3G/2G olacak şekilde ayarlayıp deneyebilirsiniz.
Galaxy M
Selamın aleyküm

Şebeke üzerinden görüntülü arama android 11 ile kaldırıldı
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba pmb78,

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor.

• Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Mobil ağlar
  • VoLTE aktif edilmeli.

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır.

Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir;

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:
1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için; Dijital Operatör > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığı operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD