cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Goruntulü arama sorunu..!

(Topic created on: 03-16-2022 07:59 PM)
111 Views
Gezgin23
Active Level 8
Options
Galaxy M

Merhabalar

2 gundür m31s cihazimdan şebeke üzerinden görüntülü arama yapamıyorum, whatsap da böyle sorun yok ama internet olmadan artık arayamıyorum bu durumu yaşayanlar varmı
5 Comments
mkagann
Active Level 3
Galaxy M
Görüntülü arama için 3g gerekli belki ayarlardan yalnızca 4g gibi ya da benzeri bi ayar seçmişsinizdir
mkagann
Active Level 3
Galaxy M
Ya da voLTE aramasını açmış olabilirsiniz belki ondandır. Wifi aramasını açın ya da kapatın bişeyler deneyin. Tamamen bu ayarlarla alakalı bi sorundur muhtemelen
RecepF
Expert Level 5
Galaxy M
Yeni güncellemeyle Google Duo uygulamasına yönlendirildi 3G görüntülü arama sonlandırıldı
4.5G VoLTE'ye geçti "Arama ayarlarından Görüntülü görüşmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz varsayılan olarak" ,
Bazen 4.5G'de tam randuman vermiyor
Gezgin23
Active Level 8
Galaxy M
4.5 G etkin ve volte açık, son iki gündür böyle ve son güncelleme 1 ay önceydi 👍
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Gezgin23,

Android 11 güncellemesiyle birlikte görüntülü görüşme yapabilmek için her iki cihazda da ( aranan ve aranmak istenen) VOLTE özelliği aktif ve şebeke 4.5G olmalıdır. VOLTE özelliği aktif olmadığında arama sağlanılamamaktadır. 

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

1. Telefon > Ayarlar > Numara engelleme

2. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

3. Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

4. Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için ; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

5. Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabrika ayarlarına dön işlemini uygulayınız. Bu işlemi uyguladığınızda, kişisel verileriniz silinmez ve indirilen uygulamaların ayarları etkilenmez. Telefonunuz güvenlik, dil ve hesap ayarları dışında, varsayılan ayarlarına sıfırlanır. Zil sesi ve Rahatsız Etme ayarlarınız gibi telefonunuzda yaptığınız tüm kişiselleştirmeler silinecektir.

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığınız operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.

MOD