cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy Store Uygulama içi satın alım sorununu bir aydır çözemeyen Samsung TR departmanı

(Topic created on: 01-25-2023 08:23 PM)
185 Views
Mudryk
Active Level 1
Options
Galaxy M

Arkadaşlar merhaba 12.26.2022 tarihinde son defa uygulama içi satın alım yaptığımda daha sonrasında birdaha uygulama içi satın alım yapamadım.

Samsung TR nin teknisyen diye nitelendirdiği şahıslar telefona bağlanıp ya fabrika ayarlarına döndüler ya da 10 saniyelik bir görüşme yapıp "hata aktarımı yaparmısınız" diye aradılar sonrasında asla sonuç çıkmadı beceremediler ve en son mailleri "en yakın şubeye gidip telefonu verin veri kaybı olabilir verilerinizi yedekleyin" gibi sanki telefonum bozulmuş format işlemi için beni şubeyi yönlendirmeleri gibi aklımla alay eder bir mail gönderdiler. Öncelikle linkedin'de herhangi bir iş başvurusu yapan insanları işe aldığı içi Samsung'u kınıyorum ve biz burada mağdur ediliyoruz. Buradaki problemlerin çoğuna bakıyorum sadece otomatik mesajlar atıyorlar, bunu zaten herhangi bir coder kodladığında yapabilecek botlar var örneğin ben bunu yapabilirim. Ayrıca Samsung TR nin çözemediği problemi kişisel çabalarımla çözdüm

Screenshot_20230125-195326_Samsung Checkout.jpg

Fotoğraflarda gördüğünüz hatayı bir aydır alıyorum, Samsung TR uzaktan bağlantı kurdu, hata bildirimi istedi ancak departmana kızmıyorum yetenekleri zayıf ve çabaları olmadı, en azından çaba gösterip biz bu işi yapamıyoruz çözdüğümüz zaman tarafınıza döneceğiz deseler bu durumu anlamayacak bir insan değilim fakat aklımızla alay edip günü kurtararak müşterisini oyalayarak yaptıkları davranış benim canımı **bleep** ve avukatımla gerekli gorüşmeler sonucu kore'ye bir ihtar maili attık, 24 saat sonrasında tazminat ve yıpranma davaları açacağız çünkü bu süreçte çok yoruldum strese girdim.

Screenshot_20230125-195520_Galaxy Store.jpg

Galaxy Store'den bu zamana kadar 100.000TL ye yakın alışverişim oldu. bunu 1 yıl içerisinde yaptım. Bu arada yaşadığım sorun tamamen şu;

Samsung koruma ve güvenlik amacıyla bir çok hesabı olan kullanıcılara bloke koyabiliyor bu bloke direkt olarak IMEI uzerine oluyor, bu durumu samsung TR departmanına bildirdim ama onlar bile sanırım bu duruma inanmak istemediler çünkü dediğim gibi departmanın bilgisi ve yetenekleri zayıf ve sadece copy/paste için maaş alıyorlar maalesef.

Ancak bu sorunumla ilgilenmiş olsalardı zaten sorunum çözülecekti ve işler bu noktaya gelmeyecekti.

Bu arada gerçekten hala IMEI üzerinde bulunan güvenlik amaçlı blokeyi kaldırmadılar, şuan attığım ekran götüntüleri tamamen anlıktır.

Şimdi benim burada bu tür "in game purchase" oyun içi alışveriş sorununu samsung TR departmanının çözmediği ve ilgilenmedi için mağdur olan kişiler bana ulaşırlarsa hukuki sürecin hızlanması ve çözümlenmesine yardımcı olacaklardır. Bu sorunu yaşayanlar bana ulaşırlarsa onlar içinde avukatım gereken sorumluluğu alacaktır.

Screenshot_20230125-195333_LOTR RisetoWar.jpg

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Members_K1hZ8j8,

Size iletmiş olduğumuz DM üzerinden bilgilerinize ulaşamadık. Yaşamış olduğunuz durum için 444 77 11 numaralı çağrı merkezimiz ya da aşağıda linki bulunan çevrim için kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/contact/#onlinesupport

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
Emree1
Expert Level 2
Galaxy M
Uygulamayı silip tekrar yükleyin olmazsa samsung checkout uygulamasının güncellemelerini kaldırıp tekrar güncelleyin
Mudryk
Active Level 1
Galaxy M

Maalesef tüm bunlar basit olanı, yapılmadığını düşünmeyin aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ve bu benim tarafımdan düzeltilecek bir şey değil, samsung checkout problemlerini daha önce kendi başıma çözdüm ancak bu sefer olan IMEI numarama direkt olarak samsung'un bloke koymasından başka bir şey olamaz. çünkü başka bir telefonla mevcut uygulamalarda satın alım yapabiliyorum (aynı uygulama hesaplarına) ne hikmetse 26 aralık 2022 tarihinden sonra bir daha satın alım yapamadım son satın alımım olan görseli paylaştım ve bilin bakalım ne oldu bunları yazdıktan sonra yine bir bot veya mod tarafından copy/paste cevapla iletişim bilgilerim istendi hayır yani aradıklarında sadece oyalıyorlar çözüm odaklı olan bir görüşme yapamadım henüz arayıp zaman kazanmak yerine "bize müsade edin problemi çözebilecek mühendislerimiz yok telafi edeceğiz" gibi doğru yaklaşımlarda bulunsalardı bu durumu anlamayacak idare edemeyecek birisi değilim ancak bunu yapmıyorlar ve süresi dolduğunda kaybetmiş olduğum hediye kuponlarımdan bahsetmiyorum bile, üstelik bunların telafi edileceğini bir ay önce telefonda söylediler. Arkadaşlar sizden isteğim bu hukuki süreçte bu problemleri yaşayanların bana destek olmaları lütfen yaşadıklarımı yaşayanlar benimle iletişime geçsin.

Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy M
Yazılım atmayı denemiş miydiniz ? Gerçi dediğiniz gibi IMEI üzerine koyulmussa bloke yazılım atmak pek bir işe yaramayabilir
Mudryk
Active Level 1
Galaxy M

Başka cihazlarda (SAMSUNG) kendi cihazımda yapmış olduğum işlemin tamamen aynısını yaparak kullandığım hesap/banka kartı/uygulama hesabı her şey bire bir aynı ve sorunsuz şekilde yapabiliyorum, tek **bleep** burada cihazın farklı olması, yani cihaz son satın alımımdan sonra IMEI numarama samsung'un veri/çalıntı kredi kartı adı altında güvenlik tedbiri olarak bloke koyması ile sonuçlandı. Tuhaf olanı yukarıdaki paragraflarda da söylediğim gibi 100.000TL civarında in game satın alımlar yaptım güvenlik tedbiri şimdi mi alınıyor hadi şimdi böyle bir prosedür izlediğinizi düşünelim yani bunu sadece Samsung TR departmanına anlatmakla ikna edemedim, kutu ve faturalarınızı alıp servise getirin ama bilgilerinizi yedekleyin veri kaybı olabilir (format attıracak) diyen birisi bana yardım etmeye çalışıyor yani sorunum aslında bu. Yani arkadaşlar benimle alay etmeleri beni çok rahatsız etti, aslında daha önce söylediğim gibi "bizim potansiyelimiz ve donanımlarımız bu kadar bu sorunu şuan çözemiyoruz daha sonra çözmek için uğraşacağız demek yerine" telefonla arayıp uygulamalara girin yukarıda 3 nokta var oraya tıklayın falan diyen kişiler kendilerine teknisyen diyor bana yardım etmeye çalışıyor. Tamam sorunu anlamamış olabilirsiniz buna kızmıyorum sizin yerinize sorunun ne olduğunu kişisel çabalarımla ben buldum zaten mailde IMEI numaramı da paylaştım ancak daha önce 10 defa istedikleri iletişim numaramı maile cevap olarak yine copy/paste ile cevapladılar şimdi siz bu insanları ciddiye alıp yardım mı istersiniz yoksa daha doğru bir departman kurulması ve sağlıklı destek almak için gerekli kişisel çabayı mı gösterirsiniz.

Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy M
Dediğiniz gibi daha doğru bir departman kurulmasını isterim :)
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Members_K1hZ8j8,

Size iletmiş olduğumuz DM üzerinden bilgilerinize ulaşamadık. Yaşamış olduğunuz durum için 444 77 11 numaralı çağrı merkezimiz ya da aşağıda linki bulunan çevrim için kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/contact/#onlinesupport

Teşekkürler.
MOD