cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Görüntülü arama

(Topic created on: 04-21-2021 08:42 PM)
542 Views
kurdê-serhişk
Active Level 3
Options
Galaxy M

Merhabalar, telefondan 4.5G üzerinden görüntülü arama yapamıyorum. Nedenini bilen var mı acaba? Sadece "Duo ile arama" yapma var. (Galaxy M51)

8 Comments
SamsungLens
Active Level 7
Galaxy M
Hatın Hangi operatör.
0 Likes
Galaxy M
Türk Telekom
0 Likes
Solution
SamsungLens
Active Level 7
Galaxy M
Türk Telekom mobil uygulamasında ayarlara gir

Screenshot_20210422-005125_Samsung Members_5017.jpg

Roninm51
Active Level 5
Galaxy M
Önce operatörünüz üzerinden volte wofiwi hizmetine abone olun. Bunu yaptıktan sonra ve abonelik beşladıktan sonra emin olmak için telefonu kapatıp açın. Bağlantolar bölümünde wifi aramayı açın. Yine o bölümde şebeke seçimi var ben wifi seçtim . Simkart hattı üzerinden de olur birini seçin. Görüntülü arama android 10 daki gibi seçeneğini geliyor. Eğer karşı tarafta da bu özellik var ise konuşa bilirsiniz. Ben de böyle açıldı ve daha fazla bir şey yapmadım.
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy M
Merhaba kurdê-serhişk,

Fotoğraflarda göstermiş olduğum yolu izlerseniz sorun çözülecektir.

Teşekkürler.

Screenshot_20210421-205342_Phone_1732.jpg

Screenshot_20210421-205353_Phone_1734.jpg

Screenshot_20210421-205346_Phone_1733.jpg

Galaxy M
Çok teşekkür ederim SS'ler için ama varsayılan yaptığım halde hala sıkıntım aynı.
0 Likes
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy M
O zaman Hata raporu gönderin.
Samsung Members - Yardım al - Hata raporları sayfasından hata raporu gönderin.Hata raporuna birkaç gün içinde geri dönüş sağlanıyor.
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba kurdê-serhişk,

Cihazınızı Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme yapamazsanız aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor. Bazı cihazlarda operatör aktif etmiş olmasına rağmen cihaz üzerinden VoLTE seçeneğinin aktif edilmesi gerekiyor. (Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar  > VoLTE)

Bazı cihazlarda VoLTE menüsünü açma/kapatma seçeneği olmayabilir. Operatör tarafından talep edilmesi durumunda açılmaktadır. Ayrıca kontrol edilmesi gereken alanlar aşağıdaki gibidir,

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

1.Telefon > Ayarlar > Numara engelleme
2.Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
3.Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
4.Operatöre ait app’den hat durumunun kontrol edilmesi. ( Örneğin Turkcelll için ; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)
5.Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ettiği takdirde sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için hizmet aldığınız operatörle görüşme sağlayınız.

Teşekkürler.
MOD