cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Dokunmatik

(Topic created on: 05-30-2022 12:09 AM)
108 Views
Kaaņ
Active Level 1
Options
Galaxy M

Oyun oynarken cihaz ısındığı zaman arada dokunmatik tekliyo kontroller kitleniyor oyundan kaynaklımı diye test ettim değil oyunlardada cihaz ısındığı zaman dokunmatik tekliyor uzun süreli bastığımda algılamıyor sanki elimi bas çek yapmışım gibi algılıyor

6 Comments
Semihatess67
Active Level 4
Galaxy M
Havalar ısındı ve telefonlar oyun oynarken çok ısıncak ve kasmaya başlayacak ben m51 kullanıyorum kış ayında çok mükelmel fps ile oynuyordum şimdi havalar ısındı telefon hava ile işlemci sıcaklığı eklenince kitlenmeler ve kasmalar ortaya cıkıyor arkaya fan ile sogutmak mantıklıdır yaz aylarında fps değeri yükselir takılmaz
0 Likes
fannyfunnyy
Active Level 4
Galaxy M
Merhaba vantilatör klima iş görürmüş?
0 Likes
Semihatess67
Active Level 4
Galaxy M
Görür de telefonu o şekilde pozisyonda oynayabiliyorsan sorun yok benim önerdiğim şey ise usb girişli fanlar
fannyfunnyy
Active Level 4
Galaxy M
Ha telefona takılanlardan bahsediyorsun vantilatör görür bence şimdi son ayarda elektriğin içinden gecer
0 Likes
Solution
Galaxy M
Merhaba
Öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama kısmından>"Dokunmatik ekran" seçeneğini kontrol ediniz.
Eğer bir sorun görünmüyor ise yazılımınız üzerinden herhangi bir problem olup olmadığının detaylı olarak kontrol edilmesi için Destek kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Birkaç gün içinde cevap gelir.

Eğer yetmezse, sorun çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ama şunu da hatırlatayım, bu tarz sıcak havalarda telefonun "biraz" ısınması normal. Bu ısınmanın dokunmaya yansıması da normal.
Telefon ısınınca eliniz terler, terleyince de ekrana tam olarak dokunamazsınız.
Eğer aşırı derecede ısındığı düşünüyorsanız bunları yapınız.
Belki Yetkili Servis'e gerek kalmaz, havalardandır. Ama yine de detaylı cevap için Hata Raporu seçeneğini deneyin.
Galaxy M
Aynı sorun bende de var maalesef havalar ısındı bide telefon çok ısınınca yapıyor sanırım
0 Likes