cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Cihazıma Deniz Dalgası Geldi

(Topic created on: 07-20-2022 09:35 AM)
89 Views
HalidErdoğan
Expert Level 5
Options
Galaxy M

Merhaba arkadaşlar. İki gün önce güneşin batışını deniz kenarında hızlı çekime alıyordum. Cihazımı denizden uzak kumluk alanın üstüne koymuştım. Deniz ve kumdan yansıyan güneş çok güzel gözüküyordu. Cihazı orada bırakıp uzaklaştım. Lakin 5-10 dakika sonra geldiğimde cihazım yere düşmüştü ve ekranı tamamen kum olmuştu. Telaşla telefonu aldım ve bezle kuruttum. Gerekli testlerini yaptım ve parmak izi dışında sıkıntı göremedim. Parmak izi sensörü çalışmıyordu. Tuş basıyor lakin sensör çalışmıyordu. Biraz kurcaladıktan sonra cihazım yeniden başlatıldığı taktirde parmak izi sensörünün düzeleceğini belirtti. Dediği gibi yaptım ve parmak izi sensörü düzeldi. Ardından ertesi gün şarja takmayı denedim lakin şarj soketinin içine kum ve deniz suyu girdiği için normalde daha yavaş şarj oluyordu. İçindeki kumları temizledim lakin sonuç aynıydı. İşin garip tarafı cihazım 25W orjinal şarj aletiyle şarj olmuyor lakin 15W lık orjinal şarj aletiyle şarj oluyordu(büyük ihtimalle kabloda sıkıntı var). Mecburen 15W lık adaptörle şarj ettim. Normalde 1 buçuk satte şarz olan cihazım dün 3 saatte şarj oldu. Birkaç gün içinde Bursa'daki yetkili servise(Ebru Elektronik) götüreceğim cihazımı. Bakalım onlar ne diyecek. Cihazım M51 ve garantisi var.

Sorunum bu şekildeydi, sizlerle de paylaşmak istedim. Allah başımıza böyle dertler vermesin. Hayırlı günleriniz olsun😊
11 Comments
Solution
Galaxy M
Eğer garanti var ama garanti kullanıcı kaynaklı olmayan hatalar ve pil değişimi için geçerli ama cihazı alırken sigorta yaptırdıysanız sigorta yapar o zaman😊
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Garantisi var ama sigortası yok, bakalım servis ne diyecek 🤗
Galaxy M
O zaman kullanıcı hatası sayılır yapacak birşey yok
narcosis
Expert Level 5
Galaxy M
geçmiş olsun kardeşim
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Eyvallah 😊
Galaxy M
Bende J7 yi denize düsürmüştüm 2 gun pirinçh sonrasi şimdi J7 den yaziyom.he birde tuzlu su olaylari var tuzlu su biraz daha işi bozuyor açıkcası
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Geçmiş olsun, düzelecek inşallah 😊
0 Likes
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy M
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah bir şekilde düzelir/düzeltilir.🙏🏻⚘️
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M