cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Batarya ömrü ve kamera

(Topic created on: 12-06-2020 12:49 AM)
303 Views
gabehcoud
Active Level 5
Options
Galaxy M

Samsung m31 cihazımı yeni almış bulunuyorum. Önceki telefonlarımdaki kötü batarya sürelerinden dolayı bu telefonu mümkün olduğunca verimli kullanmak istiyorum. Bu telefonun bataryası için verilen bir döngü sayısı var mıdır 400-500 döngü gibi ? Ve ömrünü mümkün olduğunca uzun tutmak için hangi yüzdeler arasında şarj etmeliyim ? Diger bir sorum da kamerada gece modu bana biraz kötü gibi geldi ayarlar yardımıyla yapabileceğim bir iyileştirme var mıdır?

13 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
lityum-iyon bataryaların ömrü 700-800 tam dolum boşaltımdır.%20 de iken şarj et %90da çıkar.
gabehcoud
Active Level 5
Galaxy M
li-po pil olduğunu görmüştüm İnternette özelliklerinden. döngü sayısı olarak li-ion dan farkı yok o zaman
livingtodie
Active Level 8
Galaxy M
Li-ion pillerin döngü sayısı ortalama 300-500'dür. li-po pillerin ise ortalama 150-250'dir. ama 150-250 olması sizi yanıltmasın. içerdiği yüksek kapasite sayesinde li-on piller kadar uzun ömürlü olacaktır. şarj konusu ise herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. kapanacak kadar bitmesin yeter. uzun süre şarjda bırakmayın. çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda telefonu kullanmayın. iyi geceler:)
gabehcoud
Active Level 5
Galaxy M
teşekkür ederim umarım söylediğiniz gibi olur:)
livingtodie
Active Level 8
Galaxy M
Ailemde var kullanan. gayet iyi ama one uı 2.5 sürümü biraz sıkıntılı. pil ömrü hayli az geçmişe göre. android 11 ile çözüleceğini düşünüyorum;)
gabehcoud
Active Level 5
Galaxy M
bataryayı aldığımdan beri 40 tan 70 e kadar şarj edip bırakıyorum sabah 7 den akşam 9 a kadar kullanıyorum 4 saat ustu ekran suresi veriyor şarj da 42 43 civarı oluyor eger bu kotu haliyse iyisini düşünemiyorum:)
livingtodie
Active Level 8
Galaxy M
gerçekten mantıklı bir seçim m31 donanım,pil ve tasarım anlamında. tek sıkıntısı arka kapağın polikarbonat olması. biraz üzebilir..
0 Likes
gabehcoud
Active Level 5
Galaxy M
evet kılıf kullanıyorum fakat arka kapak dediğiniz gibi çizilmeye cok müsait kılıf oldugu halde içeri giren tozlar bile çizecek gibi görünüyor. Kaplama tarzı bir şey düşünüyorum fakat İnternette uygun bir şey bulamadım henüz
0 Likes
livingtodie
Active Level 8
Galaxy M
maalesef kılıfla dahi çiziliyor. tek eksi özelliği. cam olmasını istedik.
0 Likes