cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Anakart sorunu

(Topic created on: 10-02-2022 11:19 PM)
156 Views
samsung31e
Active Level 1
Options
Galaxy M

Arkadaşlar bir telefonun anakartinda neden sorun oluşur. Telefonumda donma ve yeniden başlatma sorunu vardı servise gittiğimde anakartinda sorunu var dediler ve 1365 tl karşılığında degistiler. Sebebini sorduğumda kendiliğinden olan bir şey dediler. Bilen varsa açıklayabilir mi?

11 Comments
Galaxy M
Evet kendiligindede arizalaniyor cihazi hor kullaninca fazla zorlayinca anakart arizaliyor yada elinden duserse bir yere carparsa bunlarda zarar veriyor
samsung31e
Active Level 1
Galaxy M
Aslında yere düşürme olayım olmadı, ama sanırım son günlerde telefona aşırı yükleme yaptım ve kaldırmadı.
Galaxy M
Malesefki asiri yuklenirseniz cihaz isinir isinincada anakart zarar gorur tek anakart degil bircok parcasi zarar gorur araba gibi dusun herseferinde 1 ci vites yerine 5 inci vitesle herseferinde kalkis yaparsa motor ilerde illaki bozulacaktir bundan sonra daha dikkatli kullanin garantisi bitmişmiydi cihazin
samsung31e
Active Level 1
Galaxy M
Evet bitmişti. :(
0 Likes
narcosis
Expert Level 5
Galaxy M
Genelde düşme sonucunda olur cebinde cihaz kasılma yaparsa da olabilir.
samsung31e
Active Level 1
Galaxy M
Düşürme olmadı da uygulamalardan oldu büyük ihtimalle.
Apollo_457
Active Level 10
Galaxy M
Düşünün bir Apple'ın anakartı metalden oluşuyor ve Samsungun ise başka değişik sıvıdan oluşuyor ama Apple'ın anakartı metalden olduğu için gayet iyi performans sağlıyor bu yüzden Samsung tercih edilmiyor olay bu test ettim bunu.
samsung31e
Active Level 1
Galaxy M
Sanırım bir sonraki tek durağım apple olacak.
Apollo_457
Active Level 10
Galaxy M
Bence Apple al ama jarz konusunda iyi olmasa da gayet iyi performans sağlıyor dostum iPhone alırken dikkat parçalarına ve tuşuna filan 128GB Lik veya 64GB lik de alabilirsin telefon