cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Acil durum uyarısı

(Topic created on: 03-06-2023 04:21 PM)
208 Views
bebeklerimbf
Active Level 1
Options
Galaxy M

Merhaba,  ben deprem bölgesinde yaşıyorum,  

Sarsıntılar bana bildirim olarak geliyordu normalde, ama son cihaz güncellemesini yaptıktan sonra bildirim gelmez oldu, ayrı uygulama indirmek istemiyorum 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy M
Bazen, bazı sarsıntılar gelmeyebilir. Bildirim gelmesi için sarsıntının belli şartları karşılaması ve biraz da şans gerek. Şans? Kaliforniya, Oregon ve Washington'da ShakeAlert® ile yüksek doğrulukta tespit edilmektedir. Diğer her yerde, Android cihazların sallantı sensörü kullanılarak daha düşük doğrulukta uyarı göndermektedir.

Yani, bu konu hakkında yapılabilecek pek bir şey yok. Yapılabilecek tek şey, bu hizmeti Google geliştirdiği için Google'a geri bildirim gönderebilirsiniz.

View solution in context

2 Comments
Solution
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy M
Bazen, bazı sarsıntılar gelmeyebilir. Bildirim gelmesi için sarsıntının belli şartları karşılaması ve biraz da şans gerek. Şans? Kaliforniya, Oregon ve Washington'da ShakeAlert® ile yüksek doğrulukta tespit edilmektedir. Diğer her yerde, Android cihazların sallantı sensörü kullanılarak daha düşük doğrulukta uyarı göndermektedir.

Yani, bu konu hakkında yapılabilecek pek bir şey yok. Yapılabilecek tek şey, bu hizmeti Google geliştirdiği için Google'a geri bildirim gönderebilirsiniz.
bebeklerimbf
Active Level 1
Galaxy M
Bu bilgi iyi oldu, teşekkürler