cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Şarj

(Topic created on: 02-13-2021 11:55 PM)
209 Views
Enesmaz
Active Level 6
Options
Galaxy M

Arkadaşlar telefonu %100 doldurduktan sonra şarjdan çılardım ,çıkarır çıkazrmaz %98 oldu. Sonra yine takıp %100 yaptım yine denedim bu sefer olmadı sizce bi sıkıntısı var mıdır ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Enesmaz,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung cihazlarınıza, üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış herhangi bir kod numarasını yazmamanızı öneririz. Bu gibi işlemler, cihazınıza zarar verebileceği gibi, işlem yapılan cihazı garanti kapsamı dışına da çıkarabilir. Cihazlarımızda, bu gibi işlemler için yazılıma göre "Ayarlar > Smart Manager" ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı" alanlarından, sistem optimizasyonlarını yapmanız yeterli olacaktır.

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

4 Comments
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy M
Batarya kalibrasyonuyla ilgili bir sıkıntı olsa gerek. Yani pil göstergesi olması gereken değeri göstermemeye başlıyor bir süre sonra. *#0228# yapın arama ekranına. Sonra quick starta basın. Ekranınız kapanacak. Ekranınızı açtığınızda batarya göstergeniz bir miktar değiştiyse kalibrasyonunuzun bozulduğu ve düzeltildiği anlamına gelir. Bunun üzerine yeni değer üzerinden tekrae %100'e dek şarj edin. Bunun, sorununuzu çözeceğini umuyorum.
Enesmaz
Active Level 6
Galaxy M
Teşekkürler yardımın için yeni şeyler öğremdim 🙏
BurhanA21S
Active Level 9
Galaxy M
Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim :)
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba Enesmaz,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Samsung cihazlarınıza, üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış herhangi bir kod numarasını yazmamanızı öneririz. Bu gibi işlemler, cihazınıza zarar verebileceği gibi, işlem yapılan cihazı garanti kapsamı dışına da çıkarabilir. Cihazlarımızda, bu gibi işlemler için yazılıma göre "Ayarlar > Smart Manager" ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı" alanlarından, sistem optimizasyonlarını yapmanız yeterli olacaktır.

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD