cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung j6 etkileşim kontrolleri ayarı ile dokunmatik çalışmıyor

(Topic created on: 01-24-2021 04:05 PM)
rgnmuhammet
Beginner Level 2
Options
Galaxy J

Arkadaşlar selam;

Bugün telefonumda ayarları kurcalarken etkileşim kontrolü ayarını buldum. Açtım ve kullanmayı denedim daha sonra ekran hiçbir komut almamaya başladı. Ben de hemen ses açma ve güç tuşuna 2 saniye basarak kapatmaya çalıştım fakat düzelmedi. Otg yardımı ile mouse bağladım fakat hala hiçbir uygulamaya giriş yapamıyorum. Mouse simgesi ekrandayken elimle dokunduğumda simge sönüyor bu da demek oluyor ki ekran hala komut alıyor fakat hiçbir oynama yapamıyorum (Ses açma, ses kısma, güç tuşu ve parmak izi sensörüm çalışıyor.). Bilgisi olan arkadaşlar bana ulaşabilir mi?

Sorun çift dokunma değil mouse ve klavye bağladım fakat hala sonuç aynı

Not: Denemeyin arkadaşlar 

Düzenleme: Erişilebilirlik sürekli olarak duruyor hatası aldım

Cihazı yeniden başlatarak sorunu çözdüm fakat canlı destek cihaz kilit ekranında kaldığında verilerin alınması garantisi verilmediğini söyledi. Risk alıp yeniden başlattığımda çözüldü :) 

2 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
hard reset at ayarları sıfırlar
Solution
Turkuaz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba rgnmuhammet,

 

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

 

Erişilebilirlik içerisinden Talk Back özelliğini aktif etmiş olabilirsiniz. Bu olay bir hata değil, endişelenmenize gerek yoktur. Talk Back özelliği engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak için üretilen bir özelliktir. Talk back kapatmak için; Uygulamalar > Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekran Okuyucu > Voice Assistant bölümünü kapalı duruma getiriniz.

 

Herhangi ayarlama yapmadıysanız eğer bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz.

İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini gerçekleştiremiyorsanız ayrıca durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;


1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes