cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung cihazlari nasil optimize ediyor

(Topic created on: 11-26-2022 04:37 AM)
miaaaaa
Active Level 4
Options
Galaxy J

Samsung j2pro var hic tık kasmıyor a32 telefonum var 1.2 yıllık kasma oluyor j2pro 4 yıllık vallahi nasil oluyor bu samsungun optimize sistemi nasil birsey

7 Comments
gerekyokA03
Active Level 6
Galaxy J
İlla kasar j2 proya yuklenmemissindir cok
miaaaaa
Active Level 4
Galaxy J
Valla gram kasma yok sadece acilisi 1 2 dk sürüyor o kadar acildiginda hic kasma olmuyor sıfır kasma diyebilirim
gerekyokA03
Active Level 6
Galaxy J
Bilemedim şimdi j2 pro Android 9 mu 8 mi
miaaaaa
Active Level 4
Galaxy J
7😅
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy J
Eski touchwiz güzeldi. Yeni Oneui eskisi kadar optimize değil :(
MUSTAFA325F
Expert Level 1
Galaxy J
A32 nin yanında hiçbir j serisinin esamesi okunmaz ama evet j6 60hz olmasına rağmen kasma donma yoktu perf olarak berbat dı oyunlarda felan ama arayüz olarak cayır cayır idi bide one ui 2.0 dı
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba miaaaaa,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

 

Teşekkürler.
MOD​

0 Likes