cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

NFC

(Topic created on: 07-13-2020 10:53 PM)
5064 Views
SamsngKullanıcısı
Active Level 6
Options
Galaxy J

Merhaba, j7 pro cihazımda NFC özelliği aktif olmasına rağmen son zamanlarda temassız ödeme yapmıyor. Android beam, dokun ve öde özellikleri aktif durumda. Gerekli bütün ayarları yaptım. Fabrika ayarlarına sıfırladım ama değişen birşey olmadı. Daha önceleri temassız özelliğini kullanarak mobil ödeme yapabiliyordum ama son 1-2 aydır yapamıyorum. Problemle ilgili önerisi ve fikri olan arkadaşların yardımcı olmasını isterim...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba j7proKullanıcısı,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

7 Comments
Galaxy J
Selam Dostum

Nfc sensörunun yerinin orası hasar almış olabilir.

Yada Hiç sensörlü bozulmuş olabolir.

Belki yazılımsaldır Samsung members üzerinden hata raporu gönderin ve gelecek güncellemeleri bekleyin ama sanmam yazılımla olduğunu.

Bence bi servise götür.
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy J
Merhaba kardeşim

sorunun için üzgünüm ama durumun kontrol edilebilmesi için sana tavsiyem samsung tudor uygulamasını indirip samsung müşteri temsilcisine arayıp samsung uzaktan destek almak istiyorum diyeceksin ve bu sorunu belirtin ve ona göre cihaza bakacaklar

Yâda yazılımsal bir sıkıntı olmuş olabilir sana tavsiyem

Samsung members a girip hata raporu göndermeni tavsiye ederim
0 Likes
Galaxy J
NFC' nin diğer özelliklerini kullanabiliyorum. NFC etiketlerini okuyabiliyorum. Otobüs kartında ne kadar bakiye kaldığını öğrenmem için kartı okutabiliyorum. 2 telefon arası veri alışverişi yapabiliyorum vs.. Ama nedense temassız ödeme yapamıyorum.
0 Likes
Galaxy J
Az önce hata raporu da gönderdim.
0 Likes
gokhan01
Active Level 7
Galaxy J
dostum hangi bankayi kullanıyorsan temassız kart tanimlaman gerekiyor uygulamanın yüklü ve temassız kartın tanımlı olması gerekli ben aktif olarak kullanıyorum sadece 90tl altı tutar için ödeme yapıyor

0 Likes
Galaxy J
Kart tanımlı zaten
0 Likes
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba j7proKullanıcısı,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD