cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

J8

(Topic created on: 10-26-2020 03:52 PM)
173 Views
ProofEgeeeJ8
Active Level 5
Options
Galaxy J

Arkadaşlar telefonumu %100'e kadar şarj etmeli miyim.%100'den önce çekersem batarya patlar veya yanar mı bir türlü karar veremedim.

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy J
Bataryalarında ömürleri vardır. Bu ömüre tam dolum ömrü denir. Eğer bir telefonun bataryasını ne kadar çok sıfırlar ya da ne kadar çok tam doldurursanız bataryanın ömrü o kadar azalır. Telefonu %100 e kadar şarja takmak doğru değildir. Tavsiye edilen Aralık %20 - %90 arasıdır. %100 e kadar şarja takmak bir patlama ile sonuçlanmaz fakat batarya tam dolduğu halde şarjda bırakmak bataryaya zarar verebilir.

View solution in context

0 Likes
Solution
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy J
Evet patlamaz, zaten bataryayı %100 den önce çekmeniz daha doğru olur. Eğer cevabım işe yaradıysa çözüm kabul edersen sevinirim.

View solution in context

0 Likes
Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
Merhaba cihazınızı Lütfen tam olarak doldurun pil patlamaz ancak Eğer tam dolmadan çekerseniz cihazın batarya ömrü çok kısalacaktır ve lütfen bataryanızı 0'a kadar indirmeyin Bu da cihazın bataryasına çok zarar verir tavsiye edilen Aralık 20 ile 100 arasıdır

View solution in context

Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
lütfen arkadaşlara yanlış bilgi vermeyelim cihazın bataryasını tam doldurmak cihaza zarar vermez aksine tam dondurmadan çekmek zarar verir neredeyim Yukarıdaki yorumdaki bilgiler Samsung'un önerdiği ve tavsiye ettiği bilgiler Oradaki benim yoruma bakarak bilgi sahibi olabilirsin

View solution in context

8 Comments
Solution
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy J
Bataryalarında ömürleri vardır. Bu ömüre tam dolum ömrü denir. Eğer bir telefonun bataryasını ne kadar çok sıfırlar ya da ne kadar çok tam doldurursanız bataryanın ömrü o kadar azalır. Telefonu %100 e kadar şarja takmak doğru değildir. Tavsiye edilen Aralık %20 - %90 arasıdır. %100 e kadar şarja takmak bir patlama ile sonuçlanmaz fakat batarya tam dolduğu halde şarjda bırakmak bataryaya zarar verebilir.
0 Likes
ProofEgeeeJ8
Active Level 5
Galaxy J
Yani 100 den önce çekersem patlamaz öyle mi
Solution
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy J
Evet patlamaz, zaten bataryayı %100 den önce çekmeniz daha doğru olur. Eğer cevabım işe yaradıysa çözüm kabul edersen sevinirim.
0 Likes
Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
lütfen arkadaşlara yanlış bilgi vermeyelim cihazın bataryasını tam doldurmak cihaza zarar vermez aksine tam dondurmadan çekmek zarar verir neredeyim Yukarıdaki yorumdaki bilgiler Samsung'un önerdiği ve tavsiye ettiği bilgiler Oradaki benim yoruma bakarak bilgi sahibi olabilirsin
AlperA10s
Active Level 9
Galaxy J
Burada yazan bilgilere göre bataryayı tamamen şarj etmenin çok zararlı olduğu yazıyor. Bu bilgiyi Webtekno sitesinden edindim ve bütün diğer sitelerde de aynı yönde açıklama yapılmış. Eğer bir yanlışım varsa düzeltir misin? Screenshot_20201026-164721_DuckDuckGo.jpg
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
Kardeşim maalesef her yer farklı farklı şeyler diyor Bundan dolayı kafamız karışıyor ancak Samsung'un tavsiye ettiği Aralık benim yorumum da söylediği aralıktır Bununla ilgili bir gönderi açtım gönderiyi okuyup Samsung tavsiye ettiklerini öğrenebilirsin
Solution
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
Merhaba cihazınızı Lütfen tam olarak doldurun pil patlamaz ancak Eğer tam dolmadan çekerseniz cihazın batarya ömrü çok kısalacaktır ve lütfen bataryanızı 0'a kadar indirmeyin Bu da cihazın bataryasına çok zarar verir tavsiye edilen Aralık 20 ile 100 arasıdır
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
bende de J8 var %100 olana kadar dolduruyorum 1senedir sorun yaşamadım şarj ile ilgili ekran parlaklığını orta yapınca şarjı iyi gidiyor.
0 Likes