cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

J6 plus arama sırasında ekran karamasi

(Topic created on: 08-21-2023 08:18 PM)
76 Views
baykal
Beginner Level 3
Options
Galaxy J

Arama yaptığım sırada telefonu kulağıma götürdüğümde ekran kararıyor ve bir daha düzelmiyor. Yazılık güncel. Sorun ne olabilir

4 Comments
srdr77
Active Level 8
Galaxy J

Samsung bazı modellerinde ekran karaması içün sensör yok telefonun eğimi ile ekran kararma akyif oluyor. 

baykal
Beginner Level 3
Galaxy J
Proximity sensör var ama onunla ilgili herhangi bir test cikmiyorScreenshot_20230821-150632_HwModuleTest.jpg
HasanS22
Active Level 6
Galaxy J
Soruya verilebilecek olası cevaplar:

1. Cihazınızda bir yakınlık sensörü sorunu olup olmadığını kontrol edin. Yakınlık sensörü, cihaz kulağınıza yakın olduğunda telefon görüşmeleri sırasında ekranı kapatmaktan sorumludur. Arızalıysa, ekranın kapalı kalmasına neden olabilir.
1. İşlevselliğini engelleyen herhangi bir engel veya kir olmadığından emin olmak için yakınlık sensörü alanını ve ekranı temizlemeyi deneyin.
1. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğine bakın. Bazen basit bir yeniden başlatma geçici yazılım hatalarını düzeltebilir.
1. Sorun devam ederse, cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirin. Bu işlem tüm ayarları varsayılan değerlerine sıfırlayacaktır, ancak devam etmeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.
1. Daha fazla yardım için Samsung destek birimiyle iletişime geçin veya yetkili bir servis merkezini ziyaret edin. Sorunu teşhis edebilecek ve gerekirse bir çözüm veya onarım sağlayabileceklerdir.

Sorular

1. Bu sorun ne kadar süredir yaşanıyor?
1. Son zamanlarda telefonunuzu düşürdünüz mü ya da herhangi bir su veya fiziksel hasara maruz bıraktınız mı?
1. Bu sorun başlamadan önce herhangi bir yeni uygulama yüklediniz mi veya telefonunuzun ayarlarında herhangi bir değişiklik yaptınız mı?
1. Şimdiye kadar önbelleği temizlemek veya yazılım güncellemesi yapmak gibi herhangi bir sorun giderme adımını denediniz mi?
0 Likes
Solution
Ahmet_S23
Active Level 8
Galaxy J

kullandığın  ekran kaplama  sensöre engel olabilir  çıkart,  kılıf varsa çıkart dene ,  sensörü  members uygulamasından  test  edin olmazsa   bilgilerini yedekle  sıfırla  hiç olmazsa  telefonu servise götür. 

0 Likes