cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

J6 Plus Android 10

(Topic created on: 10-24-2020 05:22 PM)
204 Views
OzanAts
Active Level 7
Options
Galaxy J

Herkese iyi günler

Arkadaşlar benim telefonum en son android 10 aldıktan sonra arayüzde hafif kasmalar var bazı j6 plus kullanıcılarında da öyleydi.
Telefonuma odinden yine android 10 yazılımını yükleyebilirmiyim.Ya da servise götürüp android 10 yazilimini attırabilirmiyim?
Cevaplarınız için teşekkürler.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba OzanAtes,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Belirtmiş olduğunuz yönde, cihazınıza gerçekleştireceğiniz yetkisiz müdahalelerde, cihazınız garanti kapsamı dışında kalabilir.

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

- Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar-Cihaz Bakımı-Pil-Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

- Ayarlar-Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar-Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

-Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra "Destek-Geri Bildirim Gönder-Sorun Bildirin-Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
Merhaba dostum önceki gönderin de dediğim gibi servis bu işlemi yapmaz ama siz yapabilirsiniz yaptığınızda cihaz garanti dışı kalabilir ve riskli bir işlemdir
OzanAts
Active Level 7
Galaxy J
biliyorum teşekkürler zaten bu aralığın sonu garanti bitiyor diğer kişilerdende fıkır almak istediğim için yazıyorum daha bilgili varsa diye yinede yorum için teşekkürler
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
yazılım atsan da bir değişme olmaz telefonu sıfırlamayı deneyebilirsin bundan başka bir çözüm yok yeni telefon almadığın sürece kasmadan donmadan kurtulamazsın donanım düşük Android çok donanım isteyen bir işletim sistemi
0 Likes
OzanAts
Active Level 7
Galaxy J
2 kere sıfırladım zaten ama android 10 ilk geldiğinde odinden yükleyen arkadaşlarda hiç kasma sorunu yoktu
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
maalesef Güncellemeleri Ota üzerine yüklediğimizde bu tür sorunlar oluşabilir
OzanAts
Active Level 7
Galaxy J
odinden yine yüklesem düzelirmi?
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
bilmem
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy J

Merhaba OzanAtes,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Belirtmiş olduğunuz yönde, cihazınıza gerçekleştireceğiniz yetkisiz müdahalelerde, cihazınız garanti kapsamı dışında kalabilir.

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

- Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar-Cihaz Bakımı-Pil-Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

- Ayarlar-Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar-Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

-Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra "Destek-Geri Bildirim Gönder-Sorun Bildirin-Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes