cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android Güncellemeleri Hakkında

(Topic created on: 08-29-2020 01:20 PM)
453 Views
SamFrew
Active Level 4
Options
Galaxy J

Her yeni büyük Android güncellemesi cihazın pil performansını düşürüyor arkadaşlar. Bu bir gerçek ne yazık ki. Cihazın en iyi pil performansı verdiği Android sürümü lansman sürümüdür. Cihazım J6. Android 8 ile lanse edildi. Cihazda Android 8 yüklüyken mükemmel bir pil performansı veriyordu. Bataryasının hakkını veriyordu. Android 9 güncellemesi geldi ve kurdum. Android 9 güncellemesi ile pil performansında bariz bir düşüş gözlemledim. Android 8 ile pil performans konusunda dağlar kadar **bleep** vardı. Bu sene Android 10 geldi. Kurdum ve yine pil performansının düştüğünü gözlemledim.

Yani şunu anlatmaya çalışıyorum. Hiçbir Android güncellemesi cihazın lansman sürümü kadar pil performansı yönünden iyi olmayacak. Android 9 ile lanse dilen bir cihaz kullanan arkadaşlarım, Android 11 gelse de Android 9'daki pil performansını size vermeyecek. Hatta Android 10'dan bile kötü pil performansı verebilir.

Bu bütün firmalarda da böyle. Lansman sürümü her zaman daha stabil ve kararlıdır.

18 Comments
androidci
Expert Level 2
Galaxy J
Doğru söylüyorsun. Güzel açıklamışsın konuyu. Ben de bu durumu tespit etmiştim.
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy J
J4 cihazımda da aynı durumu yaşadım. Bütün firmalarda durum böyle 😪
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Katılıyorum
0 Likes
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
Evet ben de aynı sorunu yaşıyorum Cihazım Android 9 ile çıktı şu an Android biraz daha pili hızlı tükeniyor ama çok fazla değil bunun sebebi cihazın yeni özelliklerle pili daha çok kullandığını düşünüyorum
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
şu an Android 10 yazmayı unutmuşum
SamFrew
Active Level 4
Galaxy J

Evet o da var ama geliştiriciler yeni güncellemeyi lansman sürümü kadar cihaza optimize etmiyor.

0 Likes
ÆX51
Expert Level 5
Galaxy J
haklısın her zaman ilk çıkan sürüm cihaza daha iyi Optimize olur Çünkü daha fazla zaman harcayarak çıkardıkları için güncellemede daha iyi Optimize oluyor ama biz de burada sabırsız davranıyoruz Hadi hadi nerede kaldı diye
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
kısacası yeni cihaz alımına teşvik yönündedir firmaların yaptıkları
0 Likes
Galaxy J

Xda abi Dun sana bisey paylastim profilime girip en son bakip Burdan yazabilirmisin?