cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android Güncellemeleri Hakkında

(Topic created on: 08-29-2020 06:58 PM)
65 Views
SamFrew
Active Level 4
Options
Galaxy J

Her yeni büyük Android güncellemesi cihazın pil performansını düşürüyor arkadaşlar. Bu bir gerçek ne yazık ki. Cihazın en iyi pil performansı verdiği Android sürümü lansman sürümüdür. Cihazım J6. Android 8 ile lanse edildi. Cihazda Android 8 yüklüyken mükemmel bir pil performansı veriyordu. Bataryasının hakkını veriyordu. Android 9 güncellemesi geldi ve kurdum. Android 9 güncellemesi ile pil performansında bariz bir düşüş gözlemledim. Android 8 ile pil performans konusunda dağlar kadar **bleep** vardı. Bu sene Android 10 geldi. Kurdum ve yine pil performansının düştüğünü gözlemledim.

Yani şunu anlatmaya çalışıyorum. Hiçbir Android güncellemesi cihazın lansman sürümü kadar pil performansı yönünden iyi olmayacak. Android 9 ile lanse dilen bir cihaz kullanan arkadaşlarım, Android 11 gelse de Android 9'daki pil performansını size vermeyecek. Hatta Android 10'dan bile kötü pil performansı verebilir.

Bu bütün firmalarda da böyle. Lansman sürümü her zaman daha stabil ve kararlıdır.

18 Comments
Galaxy J

Xda abi Dun sana bisey paylastim profilime girip en son bakip Burdan yazabilirmisin?

0 Likes
Galaxy J

BIDE ULKE ROMLARINDA MESELA

TURKIYEDE ELEKTRIK PRIZINDEN GELEN AKIM 230 .SAMSUNG BUNA GORE O ULKEDE ALGORITMA YAPIYOR SARJ ETME ALGORITMASINI BENDE ORAYA GECERSEM SORUN YASAYABILIRIM VEYA PIL DAHA GEC SARJ OLABILIR DIYE DUSUNIYOM

.AKIMLAR

MALEZYA 240

HINDISTAN 230

TURKIYE 230

INGILTERE 230

RUSYA 210

ABD 11

0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
öncelikle orjinal romu kullanmanı tavsiye ederim.başka ülke romları cihazda ileriki zamanlarda sorun yaşatabilir şebekesel vb sorunlar.çünkü yazılım firması o bölgenin gsm şebeke band moduna göre ayarlıyor yazılımı.sonra belki şaka gelebilir iklim durumuna göre bile düzenleme yapılabiliyor.ileriki güncelleme ile bootlader sürümünü kalıcı şekilde kilitleyebilir samsung.geri dönüş yapamayacak şekilde aynı romda kalabilme ihtimalin var.ayrıca cihazin renklerine ve seri numaraya göre güncelleme çıkarabilir.belki hiç güncelleme alamayabilirsin
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
başka bölge romu yazilimsal ve donanımsal olarak her şekilde cihazına etki eder.belki cihazın ömrünü kisaltabilirsin
0 Likes
Galaxy J

ANLADIM.CEVAPLADIGIN ICIN TESEKKURLER ozaman en iyi tercih Hindistan

Nedeni URUN KODU COGU SEY AYNI

Iclerinden Secebilecegim 

0 Likes
Galaxy J

Oda biraz Türkiyeye yakin AMA EN IYISI ORJINAL ROM ANLADIM SIMDI

0 Likes
OnurT
Active Level 8
Galaxy J
cihaz performansını artırıp pil performansını düşürüyor da olabilirler.
ProofEgeeeJ8
Active Level 5
Galaxy J
Peki ben bu android 8 romunu indirsem sorun olur mu tel j8 alalı 1 yıldan fazla oldu güncellemede gelmeyecek bir sorun olur mu
0 Likes
Galaxy J

ANDROID 8 INDIREMEN AMA ANDROID9 KURABILIRSIN NEDENI BOOTLOADER ARTIYOR SOYLE TURKIYEDE GUNCELLEME BITSEDE RUSYA VERICEK RUS ROMU KUR BENCE

0 Likes