cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S24 ultra 200MP 3sn vs oto mod gece çekimi/ 12mp 27sn gece çekimi

(Topic created on: 4 weeks ago)
249 Views
DevletZabiev
Active Level 4
Options
Galaxy Gallery

image

image

image

image
Expert raw 4dkk astro çekim

9 Comments
AI_GALAXY
Active Level 10
Galaxy Gallery
Harika olmuş, emeğine sağlık 😍🥰
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy Gallery
Teşekkür ederim 🙂
AI_GALAXY
Active Level 10
Galaxy Gallery
Rica ederim ne demek 🥰
Galaxy Gallery
3. Ve 4. Fotoğrafları nasıl çektiniz çok iyiler
0 Likes
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy Gallery
3. Foto gece modunda pozlama süresi oto dan maksimuma çevirince 27sn pozlama yaptı 12mp kullandı . 4. Foto modlarda sonradan indirilebilen expert raw modunda astro çekimde süresi orta ya ayarlı 4dkk da çekti. Normalde o mod yıldızların hareketini samanyolunu vs çekmek için 30/ 40 dkk çekim yapmak için kullanılıyor tripodum yoktu tam yukarıyı çeksem belki çok daha iyi sonuçlar çıkabilirdi
Galaxy Gallery
Bende tripodu soracaktım ama bence bu hali bile gerçekten çok iyi ellerinize sağlık
0 Likes
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy Gallery
Tripod istanbulda kaldı sakaryada çektim bu fotoları. Profesyonel Fotoğraf makinası kadar güzel çekmese de kamera baya bi ilerledi. Bunun bir üst seviyesi pro modda expose ve isoyu manuel ayarlayarak raw (ham) haldeki fotoyu bilgisayarda işlemek olur bence )
Galaxy Gallery
Kesinlikle ve bence kameraların fiyatı ortada onun yerine telefon almak bizim gibi türkiyedeki insanlar için daha mantıklı
0 Likes
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy Gallery
Evet amiral gemisi telefonlar profesyonel fotoğraf makinalarından biraz daha pahalı ama telefon sırf kamera için bile alınsa yanında çok daha fazla özellik oluyor oyun ekran sosyal medya gerekirse bilgisayar vs. Telefon kamerasına gelecek olursak sensorler bu kadar küçük kaldığı sürece anca yazılımsal olarak güzel fotolar çekilebilir ilerleyen zamanlarda daha büyük sensörleri sığdırabilseler çok daha güzel olacağını düşünüyorum