cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23 Ultra Gece Modu kötü değil mi?

(Topic created on: 04-08-2023 10:22 AM)
236 Views
Selimunati
Active Level 1
Options
Galaxy Gallery
Fotoğraflar inanılmaz sahte ve kötü görünüyor. Mart güncellemesi ile düzeliyor dediler ama bir düzelme göremedim.

Özellikle hale ekliyor. Auto modu da çok farklı değil.

Farklı bir kamera uygulaması mı kullanıyorsunuz?
image

image

image

image

image

image

8 Comments
salihz
Expert Level 1
Galaxy Gallery
Gayet güzel gözüzüküyor sorun ne ki
Selimunati
Active Level 1
Galaxy Gallery
Fotoğrafların üzerine yazmıştım ama buradan biraz daha fazla detay vereyim. Çok yapay duruyor. Mesela 2. Fotoğrafta denizin bazı bölümleri buzlu gibiyken, bazı bölümleri dalgalı. Ben fotoğrafı çekerken denizin tümü dalgalıydı.

Nesnelerin etrafına hale ekliyor. Mesela gök yüzü karanlık ama cami aydınlık ama fotoğrafta gök yüzü çok aydınlık.
Son 2 fotoğrafı Stockholm 'de çektim. Orada gök yüzü daha karanlıktı ama buna rağmen şafak çıkıyor gibi bir görüntü var. Fotoğrafın ortası çok aydınlık, kenarlar daha koyu.

Selimunati
Active Level 1
Galaxy Gallery
Bir de renkler ile inanılmaz bir oynama var. Sanki normal fotoyu alıp, saturantion'ı 100 yapmışsın gibi duruyor.
Stockholm'deki yerlerden (maalesef aynı tarihlerde değil) iPhone 11 ile de fotoğraflarım var ve arada dağlar kadar kalite farkı var.
salihz
Expert Level 1
Galaxy Gallery
Ya denizdeki bozulma normal sonuç olarak uzun pozlama yapıyor her şeyin sabit olması gerek. Deniz dalgalandığı için o şekilde sulu boya gibi oluyor. Renklerde oynama var dediğin durum biraz kişiye bağlı bence çok hoş gösteriyor soluk gözükmesinden iyidir. Canlı olunca daha da aydınlıkmış gibi gösteriyor
0 Likes
Selimunati
Active Level 1
Galaxy Gallery
Ama deniz aynı oranda bozulmamış. Bir kısmı düz görünürken, bir kısmı hala dalgalı. Çok yamalı duruyor.
Renkler canlı ama gerçek renkler değil.. yakın bile değil.
0 Likes
Selimunati
Active Level 1
Galaxy Gallery
Mesela bunlar. IMG_1274_1000022855_1680381925.jpgIMG_1280~2_1000011223_1680003034.jpg
Limbus
Beginner Level 2
Galaxy Gallery
Note 20 ultradan s23 e geçiş yaptım. İnanılmaz bir kalite düşüşü yaşadım. Özellikle ön kameram mor gösteriyor fotoğraflardan bahsetmiyorum bile. Samsung yazılım işinde son 5 senedir diplerde ve en kötüsü
Selimunati
Active Level 1
Galaxy Gallery
Sanırım kamera ile hala deneysel takılıyorlar. Umarım yakında düzeltirler.
0 Likes