cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Arkadaşlar kuyruklu yıldızı görebilen varmı?

(Topic created on: 02-05-2023 07:58 AM)
85 Views
İbrahimGur
Active Level 7
Options
Galaxy Gallery
Konya'dan göremiyorum...
image

10 Comments
MustfaA33
Active Level 7
Galaxy Gallery
Bizde şuan bakmaya çalıştık ama gözükmüyor
İbrahimGur
Active Level 7
Galaxy Gallery
Aynen kardeşim teleskop olmadan göremeyeceğiz anlaşılan
Galaxy Gallery
28ocak2subat arasi kuzey yönü böotes....polaris dolaylari tarandi (yani ZTFnin cikis ve rota yönü) gözle ve 40×60 dürbünle görülemedi..butarih araliginda kuzey göğün genelde bulut ve ay gözlem kalitesine düşürdü.1subat bulutsuz diye sevinirken ay neredeyse dolunaya yakindi..yapacak birsey yok ZTF yi zamansal olarak görme sansina sahip olsakda astronomik gozlem sansimiz yoğumuşş))
İbrahimGur
Active Level 7
Galaxy Gallery
Nasip değilmiş yani, teşekkürler açıklama için
0 Likes
Galaxy Gallery
Yoo yukaridaki gözlemlediğim tarih araliginda durum öyle yoksa 15subata kadar firsat devam ediyor yeterki acikhava ve isik kirliligi olmasin.isin garibi Oort bulutundan 4.3IY isikyillik yörüngesinde ilk neandarteller döneminde dünyaya yakin gecmis birde simdi..5subattan itibaren gözlem rehberi su sekilde;Camelopardalis takımyıldızı içinde yer alacaktır.Ay artık kamburlaşıyor ve parıldayan ay, kuyruklu yıldızı optik yardım olmadan görmeyi engelliyor.5 Şubat'ta dolunayda kuyruklu yıldız parlak yıldız Capella'dan 1,5 derece geçecek .10-11 Şubat'ta kuyruklu yıldız Mars'tan 1,5 dereceyi geçecek ve 13-15 Şubat'ta Hyades yıldız kümesinin önünden geçecek
Galaxy Gallery
ZTFyi Hyades tk.takimyildizinda yakalamak isteyenler görmek icin cihaz şart cunku hyades kalabalik parlak yildiz kumesi
İbrahimGur
Active Level 7
Galaxy Gallery
Aynen kardeşim o bölge çok yoğun birde ışığın az olduğu ortamları bulmak hergün daha zor hale geliyot
0 Likes
Galaxy Gallery
Konyanin niresi lokasyon olarak?burası bolvadin göğü gözlemsel olarak meterolojiye gore bulutlu genelde. yari acik olsada ay parlıyor alarm kurdum 15subata kadar hergun belli saatlerde uyariyor))
İbrahimGur
Active Level 7
Galaxy Gallery
Konya merkez kardeşim
0 Likes