cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

telefonum hizli şarz özellini kaybetti

(Topic created on: 01-17-2021 05:12 PM)
216 Views
A71ali
Active Level 1
Options
Galaxy A

Ilk aldiğim zaman 3 ay oldu hizli şarz oluyordu 

Ama şimdi hiz li şarz olmuyor kablo şarzi yaziyor başka şarz aletiyle de denedim telefonumu 1 kez garantiye yolladim şar olmuyordu yapip gönderdiler 1 hafta sonra ayni sorun oldu telefonun cani isterse şarz oluyor istemesse olmuyor 20 senedir samsung kullanicisiyim ama kendi kendilerinden soğutuyorlar askerde para biriktirip aldim bu telefonu 4100 tl para verdim ne yapcağimi bilmiyorum 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba A71ali,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz.

Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
9 Comments
eaglevision
Active Level 7
Galaxy A
Ayarlar/Cihaz Bakımı/Pil/ Şarj Oluyor kısmından Hızlı Şarj etme özelliği kapalı ise açmanız gerekiyordur..
A71ali
Active Level 1
Galaxy A
kontrol ettim zaten açik
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
knk açıksa bir süre kapat orjinal sarj aletini kulan 1 2 günlük kapat sonra şarja tak hizli sarji aktif etmek için çıkar şarjdan aç hizli sarji açiniz
0 Likes
HaşimA22
Expert Level 5
Galaxy A
direkt servis ile görüşün müşteri hizmetleri resmen çilelik hiçonlara bulaşmayın
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
hizli sarj işareti yok mu
0 Likes
A71ali
Active Level 1
Galaxy A
nerde
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
bulamadıysan üste arama yerine hızlı sarj yaz
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
ayarlar > cihaz bakim >pil > sarj kısmı var alta orda hizli sarj var
0 Likes
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba A71ali,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz.

Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes