cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

sms gelmiyor sorunu

(Topic created on: 06-27-2021 10:59 AM)
2689 Views
cryruz
Active Level 1
Options
Galaxy A

merhaba, samsung galaxy a30s telefonumda ağda kayıtlı değil hatası yaşıyorum ve gelmesi gereken hiçbir sms gelmiyor. internette yazan her şeyi yaptım, telefonu kapatıp açtım, başka telefona sim kartını taktım, sim kartını çıkartıp taktım ve birkaç kere yaptım bunları. operatörüm ile alakalı olduğunu düşündüm ve müşteri hizmetlerini aradım, bana bunları yapıp yapmadığımı sordular ve cihazımdan kaynaklı olabileceğini söylediler. başka telefona sim kartımı taktığımda çalıştı, mesajlar geldi ve arama yapabildim fakat benim cihazımda olmuyor?

4 Comments
Galaxy A
Selamın aleyküm

İmei no olan yere bakarmısınız ama sakın imei no buraya yazmayın böyle imei yerine gittiğinde yanıp sönüyormu yada 00 gibi bişeymi var
0 Likes
cryruz
Active Level 1
Galaxy A
anlamadım tam baktım 00 değil 0la başlıyor yine
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Yaşamış olduğunuz sorun , eğer telefonunuz yurt dışı cihazı değilse , telefonunuzun sim kart yuva (tepsi) inde sorun olabilir. Size ilk öncelikle şunu önerebilirim. Sim kartınızın iletken olan kısmını defter silgisi ile temizleyin ve daha sonra sim kartın iletken olmayan kısmına düz bir şekilde para bantı yapıştırın ( bu işlem sim karta aşınma varsa iletimi sağlar ) bu şekilde test etmenizi öneririm.
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba cryruz,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.

MOD

0 Likes