cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

samsung galaxy a53 5g ses sorunu

(Topic created on: 09-11-2022 03:53 AM)
459 Views
haktanyıkılmaz
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Merhabalar cihazım samsung galaxy a53 5g modeli cihazı alalı 1 ay dahi olmadı cihazı hafifçe salladığımda tıkırtı gibi bir ses gelmekte bu ses beni çok rahatsız etti bir dünya ücret ödedim ve aldığım yer sorunun ne olduğunu bile anlamadı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar dilerim.

5 Comments
Solution
FozzYD44
Active Level 3
Galaxy A
Optik imaj sabitleyici(ois) sesi. Bu teknolojiye sahip telefonlarda bu ses normaldir çünkü kamera bostayken adeta serbest biçimde hareket eder ama kamerayı açınca etrafındaki mekanizma onu kilitler. Video sabitleme özelliğinde de bu teknoloji kullanılır. Telefonu acin bir yere zoomlayin ve odaklayin sonra tekrar sallayın telefonu. Ses yüzde 80 azalacak. Cihazınızın bir problemi yok S21 5G sahibiyim bende de aynı ses var.
Solution
Ferid895
Active Level 2
Galaxy A

Endişelenmeyinize gerek yok. Samsung cihazlarında olur o sesler. Opkit imaj kamerasının sesi bende de var 

Solution
ErdemS21FE
Active Level 8
Galaxy A
Galaxy cep telefonlarının içinde, kamera ile fotoğraf çekerken titremeyi en aza indirmeyi sağlayan ve OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) işlevi gören bir bileşen bulunuyor. Bu küçük parça, kamera açık değilken sallanırsa telefonun iç yapısına çarparak hafif bir tıkırtı sesi çıkarabilir.

OIS (Optik Görüntü Sabitleyici), el titremelerini algılayan ve lensi titremenin ters yönüne hareket ettirerek düzeltmeye yarayan bir işlevdir. Her üründe OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) boyutları farklı olduğu için ürüne bağlı olarak ses nispeten yüksek olabilir. Bu, OIS'nin (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliklerinden kaynaklanır ve bir ürün hatası değildir. Çıkan ses, cep telefonunun işlevini ve performansını etkilemez.

Heyyee
Active Level 7
Galaxy A
Yalnız A51 telefonumda ois olmadığı halde benim kamera da tıkırtı geliyor
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
O zaman en yakın teknik servise verilmesi gerekiyor