cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

samsung a 70 ekran kararma sorunu

(Topic created on: 04-30-2020 05:24 AM)
602 Views
tekin55
Active Level 3
Options
Galaxy A

Samsung a70 telefonum android 10 güncelleme sonrasında özellikle oyun oynarken ekran simsiyah oluyor güncelleme öncesi böyle bir durum yoktu sonrasında oldu ve şarj problemi oluyor artık orta düzey güç tasarrufu kullanmama rağmen telefondaki kullanma talimatına uymama rağmen güncelleme sonrası sarj hızlı bitmeye başladı ama esas sorunum siyah ekran bir çözüm bulunursa sevinirm 

7 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba! Ben Bedirhan.
Batarya problemi için Numara Tuşlama kısmına *#0228# yazıp Quick Start tuşuna basıp bataryayı kalibre edin. Çoğu firma güncellemeden sonra cihazın uyumluluğunun en stabil hale gelmesi için cihazı yedekleyip fabrika ayarlarına getirmeyi önerir. Buna rağmen sorun hâlâ devam ederse sorunu Yardım Alın kısmından rapor edip sonraki yamayı bekleyin.
0 Likes
Kvnc
Beginner Level 3
Galaxy A
Bu sorun bende de var . Geri donus yapildi yarin uzaktan baglanti yapilacak umarim kalici bir cozum bulunabilir.
kızılejder
Active Level 10
Galaxy A
arkadaşın dediģi doģrubkalibrasyonu ben denedim ćok faydası ı gördüm istersennkuryarma modundan Wipe Cache Partition seçerek tel. in önbelleğini sıfırlayabilirsiniz bu ram i ve işlemciyi rahatlatcağından il kulknımı duser ben kendim kalibrasyon denedim ve normalde iny. hep açık olduğu galde 8 saat kulknabiliyofum şimdib15 saati geçiyo yanlız kalibrasyondan sonra pil i tam doldur
0 Likes
tekin55
Active Level 3
Galaxy A
peki×#0228# yapınca telefon fabrika ayarlarına gerimi dönüyor yani uygulamalar falan silinirmi
0 Likes
Limoncelloo
Active Level 9
Galaxy A

cihazlarınıza üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış herhangi bir kod numarasını yazmamanızı Samsung öneriyor. Bu gibi işlemler, cihazınıza zarar verebileceği gibi, işlem yapılan cihazı garanti kapsamı dışına da çıkarabilir diyorlar. Bu gibi işlemleri yaparken dikkat edin ve bunlarıda göz önünde bulundurun. 

0 Likes
Limoncelloo
Active Level 9
Galaxy A

sorunlar için samsung memberstan sistem verilerini gönder incelesinler ve yakında güncelleme gelicek çözülür.

0 Likes
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba tekin55,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Güncelleme sonrası bize ilettiğiniz durumlar için ayrıca teşekkür ederiz. Sizlerden gelen görüş ve yorumlar, bizim için her zaman çok değerlidir. 

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski pil performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır. 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD