cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ram

(Topic created on: 06-18-2020 07:19 PM)
199 Views
mertcan17
Active Level 4
Options
Galaxy A

Arkadaşlar android telefonlarda 2 gb ramı?n neden 500 mb kullanabiliyoruz tamamını kullanmak mümkünmü

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A
sistem uygulamaları arka planda çalışıyo gayet normal bu

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Ben Alfatürk

sistem uygulamarı ark planda çalıştığı için böyle olması normal bir durumdur

View solution in context

Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Bolt!

RAM kelimesinin açılımı Random Access Memory’dir, yani “Rastgele Erişilebilir Bellek” anlamına gelir. RAM, cihazınızdaki bilgilerin geçici olarak ve en hızlı biçimde depolandığı donanımdır. Kısaca, telefonunuzun kısa süreli hafızasıdır. RAM’in asıl depolama biriminden ayrıldığı kısım da budur. Örneğin telefonunuza bir video dosyası attığınızda, depolama birimi bu dosyayı kalıcı olarak saklar ve istediğiniz zaman sizin için açar. RAM ise telefonunuzu kullandığınız sırada çalışan tüm işlemleri geçici olarak depolar ve sizin her an bu bilgilere ihtiyacınız olacağı varsayımıyla hazırda bekletir

Dolayısıyla sistem uygulamaları arka planda çalışır ve yukarıda ki sebebten ötürü, 2 GB ram 'den bize 500 MB 'tı kalır. Tamamını kullanmamız mümkün değildir.

View solution in context

0 Likes
6 Comments
OnurT
Active Level 8
Galaxy A
büyük bi bölümünü sistem uygulamalari ve diger uygulamalar kullaniyor zaten
0 Likes
Solution
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A
sistem uygulamaları arka planda çalışıyo gayet normal bu
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Ben Alfatürk

sistem uygulamarı ark planda çalıştığı için böyle olması normal bir durumdur
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ben Bolt!

RAM kelimesinin açılımı Random Access Memory’dir, yani “Rastgele Erişilebilir Bellek” anlamına gelir. RAM, cihazınızdaki bilgilerin geçici olarak ve en hızlı biçimde depolandığı donanımdır. Kısaca, telefonunuzun kısa süreli hafızasıdır. RAM’in asıl depolama biriminden ayrıldığı kısım da budur. Örneğin telefonunuza bir video dosyası attığınızda, depolama birimi bu dosyayı kalıcı olarak saklar ve istediğiniz zaman sizin için açar. RAM ise telefonunuzu kullandığınız sırada çalışan tüm işlemleri geçici olarak depolar ve sizin her an bu bilgilere ihtiyacınız olacağı varsayımıyla hazırda bekletir

Dolayısıyla sistem uygulamaları arka planda çalışır ve yukarıda ki sebebten ötürü, 2 GB ram 'den bize 500 MB 'tı kalır. Tamamını kullanmamız mümkün değildir.
0 Likes
wild_planet
Active Level 7
Galaxy A
kardesim ram bir nevi hafızadır kalan kısmı sana yetiyorsa sorun yok devam...
0 Likes
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
sistem uygulamasıdır ve ramin bir bolumunu kaplamasi normaldir
ama siz yinede biraz bosaltabilirsiniz
ayarlar>cihaz bakimi >hafiza>bosalt yaparak birazda olsa hafizadan yer açabilirsiniz
0 Likes