cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

"Güvenli Klasör" Nedir - Ne İşe Yarar ?

(Topic created on: 04-02-2021 02:01 PM)
9960 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Galaxy A
Android Sistemde Güvenli Klasör:

》 Güvenli klasör telefonunuzda ayrı bir gizli bölme oluşturarak , yada ikinci bir telefon ekranı da diyebiliriz. Fotoğraflar , videolar , yazılar , uygulamalar , aklınıza gelebilecek telefonda ki her şeyi gizlemeniz içi 
oluşturulmuş bir güvenlik platformudur.

Güvenli klasör ile resmen 2.bir telefon edinebilirsiniz. Yeni bir rehber , yeni galeri , yeni uygulamalar vb. Ve telefonunuzun gerçek hafıza ile asla karışmaz. Ayrıca Güvenli klasör "bulut sistemi" ile çalışarak verilerinizi yedekler. Bu sayede önemli verilerinizi kaybetmezsiniz. Samsung Güvenli Klasör ‘de yeni bir Whatsapp bile açabilirsiniz. Hatta başka bir numara ile ve ikinci bir sime gerek duymadan. Bu arada Samsung telefonlarında 3 Whatsapp kurulmasına imkan vardır. Ve tüm bu verileriniz, 128 bit kilit sistemi ile Knox tarafından korunmaktadır.

Güvenli Klasör Nasıl Oluşturulur ?

Şu anda mevcutta çoğu Samsung telefon Güvenli Klasör platformunu desteklemektedir. Samsung Güvenli klasörü oluşturmayı adım adım sizlere anlatacağım.

image

image

1-Samsung telefonda Samsung Account 
( samsung hesabı oluşturma)
2-Telefonunuzda parmak izi , yüz tanıma vb. şifreleme oluşturmalısınız.
3-Ayarlar sekmesinden Güvenli Klasör ‘e giriş.
4-Oluşturulan Samsung hesabını girme.
5-Yeni bir şifreleme oluşturma.
(Güvenli Klasöre giriş için)
6-Farklı bir parmak izinizi taraya bilirsiniz.
7-Güvenli Klasörünüz hazır.

Bilgilendirme konuları devam edecektir.

İYİ GÜNLER.
4 Comments
bydd
Active Level 6
Galaxy A
M51 kullananların gözü yaşlı
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Keşke "M" Serisi içinde normal One UI güncellemeleri gelse anlamadım neden Samsung harcıyor bu modelleri...
bydd
Active Level 6
Galaxy A
Eski telefonumda bile vardı. Çok pişmanım bundan sonra android samsung bitti. Evdeki bütün aletler samsungtu
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
"Güvenli klasör "bulut sistemi" ile çalışarak verilerinizi yedekler."
*NOT: 2021'de çıkan Samsung telefonlarda "Samsung Cloud ile eşitleme" yoktur.
Örnek: S21/+/Ultra, A52, A72 vs.