cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

pil im kötü diyenleri bunları yapsın

(Topic created on: 04-27-2020 10:15 PM)
89 Views
kızılejder
Active Level 10
Options
Galaxy A

Arkadaşlar pilim kötü diye yazı atıp duruyosunuz ben kendim a50 kullanıyorum android 10 dan sonra pil sürem düşmüştü ben tel. İ kullnırken mobil veriyi hep açık tutuyorum android 9 da böyle 11 12 belki 13 saat alırken android 10 da 8 9 a düşmüstü ben de  önce şunlarü yaptım;

1-)HARD RESET: telefonunuzu kapatın ve ses aćma ve orta tuşa basılı tutun tel recovery mode gećicek ordan rest e basın ve batarya ilk günki haline gelmelecektir.

2-)KOD GİRME: telefon uygulamasına girin ordan *#0228#girun ve bataryayı kalibre edip %100 şarj edin 

Boylece bataryanız en üst performansta çalışacaktır   beğnirseniz sevinirimm
39 Comments
kızılejder
Active Level 10
Galaxy A
yap bişey olmaz
0 Likes
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
teşekkür ederim
0 Likes
volcano08
Active Level 4
Galaxy A
ses acma ve guc tusuna bastiktan sonra ekrana bi yazilar geliyo hangi secenegi tiklayacaz yrdmci olurmusun lutfen rica etsem
0 Likes
kızılejder
Active Level 10
Galaxy A
ordan sonra bilgilerini yedeklediysen factory reset e tıkla yada tel. in önbelleğini temizlemek için Wipe Cache Partition e tıklayınn
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
şey yaptım ve seviye hiç değişmedi bir daha yaptım yine değişmedi
0 Likes
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
aha biraz bekledim %46 dan %47 oldu daha değişir mi?
0 Likes
kızılejder
Active Level 10
Galaxy A
o zaman takmadan önce bidaha yap sonra tamamen aarj et hiç elleme tel.i
0 Likes
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
denerim
0 Likes
AHKE-A73
Active Level 5
Galaxy A
Kod girilerek yapılan bu işlem ön yüklemedeki(bootloader) battery stats dosyasını yeniler. Yani batarya yüzde birimini daha doğru göstermesini sağlar. Batarya dayanma süresine bir etkisi yoktur. O yüzden bazı kullanıcılarda gösterge yüzdesi değişebilir bazılarında aynı kalır
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba kızılejder,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm.

Samsung cihazlarınıza, üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış herhangi bir kod numarasını yazmamanızı öneririz. Bu gibi işlemler, cihazınıza zarar verebileceği gibi, işlem yapılan cihazı garanti kapsamı dışına da çıkarabilir. Cihazlarımızda, bu gibi işlemler için yazılıma göre "Ayarlar > Smart Manager" ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı" alanlarından, sistem optimizasyonlarını yapmanız yeterli olacaktır.

Teşekkürler.

MOD