cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

peki bu batarya kalibrasyonu nasıl yapılıyor

(Topic created on: 05-10-2020 12:26 AM)
214 Views
_A20_
Active Level 7
Options
Galaxy A

Elinizde bilgilendirici bir yazı veya video varsa gönderebilirmisiniz youtubeden baktım ama yorumlarda hep yanlış yöntem yazıyordu birde sizlere sorayım dedim kesin doğru bi yöntem atarsanız sevinirim 

Teşekkürler

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Wig
Expert Level 3
Galaxy A
Batarya Kalibrasyonu yapmanızı Tavsiye Etmem Batarya'yı iyi Yapacağım diye Kötü yapmayın Batarya Kalibrasyonu Nedeniyle Telefonunuza Sıkntılar çıktığı Taktirde Garanti dışında Kalabilir.
Ç.K Yaparsanız sevinirim.

GyZ3N

:)

View solution in context

Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Batarya Kalibrasyonu Yapmanızı tavsiye etmem.

çünkü bataryanin sagliga kavuşmasina yarayan bir şey degildir, zira bataryanin sagligi kimyasal bir surecin sonucudur ve kimyasal olarak batarya geri dondurulmez şekilde sagligini kullanildikca zaman icinde yitirir. batarya kalibrasyonu yazilimda %10-20 dolum orani gosterdigi halde tukenmiş duruma gelen ve kapanan cihazlarda yapilan bir işlemdir. cihazlar zaman icinde kullanildikca bataryayla yazilimin senkronizasyonu git gide bozulur. kalibrasyonda amac yazilimin batarya suresini dogru hesaplamasini saglamaktir.

View solution in context

3 Comments
Solution
Wig
Expert Level 3
Galaxy A
Batarya Kalibrasyonu yapmanızı Tavsiye Etmem Batarya'yı iyi Yapacağım diye Kötü yapmayın Batarya Kalibrasyonu Nedeniyle Telefonunuza Sıkntılar çıktığı Taktirde Garanti dışında Kalabilir.
Ç.K Yaparsanız sevinirim.

GyZ3N

:)
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Batarya Kalibrasyonu Yapmanızı tavsiye etmem.

çünkü bataryanin sagliga kavuşmasina yarayan bir şey degildir, zira bataryanin sagligi kimyasal bir surecin sonucudur ve kimyasal olarak batarya geri dondurulmez şekilde sagligini kullanildikca zaman icinde yitirir. batarya kalibrasyonu yazilimda %10-20 dolum orani gosterdigi halde tukenmiş duruma gelen ve kapanan cihazlarda yapilan bir işlemdir. cihazlar zaman icinde kullanildikca bataryayla yazilimin senkronizasyonu git gide bozulur. kalibrasyonda amac yazilimin batarya suresini dogru hesaplamasini saglamaktir.
_A20_
Active Level 7
Galaxy A
yapacağımdan değil merak ettim teşekkür ederim