cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

mikrofon sorunu

(Topic created on: 06-23-2022 05:11 AM)
139 Views
MalaTofana
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

biri ile telefonda konuşurken sesim karşı tarafa gitmiyor hoparlöre alınca da az gidiyor ne yapmalıyım yardım edin

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Mikrofon" bölümünü kontrol ediniz.

Ardından telefonda gerçekleşen sorun eğer yazılımsal bir sorun ise verilerinizi yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi, yazılımsal sorunları büyük ihtimalle çözer.

Eğer bahsettiğiniz sorun yazılımsal değil de donanımsal ve ahize kısmında toz varsa eğer kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca tozu veya yabancı maddeyi sivri bir cisimle çıkarmaya çalışırsanız cihazınız hasar görebilir veya görünümü etkilenebilir.

Cihazınıza toz veya yabancı madde girdiğini düşünüyorsanız eğer, yine Yetkili Servis seçeneğini deneyin.

Ayrıca isterseniz, "tanılama"dan sonra Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Teşekkürler, iyi günler dilerim

View solution in context

3 Comments
İstanbuI
Active Level 3
Galaxy A
İlk deneyeceğin şey bir kulaklik vasıtasıyla konusman olacaktir.

Eger kulaklıkla konuştuğunda sesin karsit tarafa gidiyorsa;

mikrofon soketin tozlanmış olabilir, bir sakız yardımıyla o tozları alabilirsin.

veya mikrofon soketin arızalanmış olabilir.

0 Likes
MalaTofana
Beginner Level 3
Galaxy A
hoparlörden konuşabiliyorum ama ahizede sesim karşıya gitmiyor
0 Likes
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Mikrofon" bölümünü kontrol ediniz.

Ardından telefonda gerçekleşen sorun eğer yazılımsal bir sorun ise verilerinizi yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi, yazılımsal sorunları büyük ihtimalle çözer.

Eğer bahsettiğiniz sorun yazılımsal değil de donanımsal ve ahize kısmında toz varsa eğer kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca tozu veya yabancı maddeyi sivri bir cisimle çıkarmaya çalışırsanız cihazınız hasar görebilir veya görünümü etkilenebilir.

Cihazınıza toz veya yabancı madde girdiğini düşünüyorsanız eğer, yine Yetkili Servis seçeneğini deneyin.

Ayrıca isterseniz, "tanılama"dan sonra Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Teşekkürler, iyi günler dilerim