cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

kablo şarjı

(Topic created on: 10-09-2020 02:47 AM)
3380 Views
kediozelharekat
Active Level 1
Options
Galaxy A

Şarj aletim orijinal olduğu halde telefonu şarja taktığımda hızlı şarj devreye girmiyor. Onun yerine kablo şarjı yazıyor. Soket yeri gayet temiz kabloda da hiç sıkıntı yok. Artı olarak %15in altına düştüğü an 1 dakika olmadan şarjım birer birer %0'a düşüyor

4 Comments
ÖmerA71
Active Level 4
Galaxy A
Ayarlara girip arama kısmına hızlı şarj yazıp hızlı şarj özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmelisin
GundeS10
Active Level 5
Galaxy A
Şarj aleti veya kablo ile alakalı bir durum yok. Tamamen yazılımsal bir sorun. S20 kullanıyorum ve bende de aynı sıkıntı mevcut. Forumda farklı modellerin aynı sorundan şikayetçi birçok kullanıcı var. Her ay yayınlanan güvenlik güncellemeleri ile sorunlar çözüleceğine aksine iyice artıyor. Bence Samsung Türkiye yetklileri boşuna maaş alıyorlar. Bu durum Samsung a çok kullanıcı kaybettirecek. Muhtemelen Samsung un bu vurdum duymaz tavrı ile sonu şuan ki Nokia gibi olacak. Şahsi kanaatim bu yönde
Emreby
Active Level 3
Galaxy A
Batarya sıkıntılı olabilir mi
0 Likes
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba kediozelharekat,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes